• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-7214-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

شهردار قم:

برای ساماندهی بافت فرسوده قم راهکاری اندیشیده نشده است

شهردار قم گفت:تاکنون 1 هزار و 74 هکتار بافت فرسوده قم به تصویب وزارت راه و شهرسازی رسیده است اما هنوز برای ساماندهی این بافت ها راهکاری اندیشیده نشده است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مرتضی سقائیان نژاد دوشنبه شب در پنجمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم افزود: در جهت احیای بافت های فرسوده و بازسازی آن که از ضروریات مهم در قم است به وحدت نظر و یک مدیریت واحد و منسجم دست نیافته ایم.
وی خاطرنشان کرد: بافت فرسوده و ناکارآمد قم مورد بی توجهی قرار گرفته و این امر یک تهدید جدی به شمار می رود و باید به زودی این بافت ها را ساماندهی و تعیین تکلیف کرد.
سقائیان نژاد بیان کرد:در جهت نوسازی و احیای بافت فرسوده باید بخش خصوصی وارد میدان شود از این رو لازم است شرایط برای فعالیت بخش خصوصی و رفع موانع و تسهیلات مناسب در نظر گرفته شود.
وی عنوان کرد:شهرداری به تنهایی توان احیای بافت فرسوده را ندارد و باید در این مسیر بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان و دستگاههای اجرایی نیز مساعدت لازم را مبذول دارند.
شهردار قم گفت:در جهت احیای این بافت های فرسوده سرمایه های زیادی لازم است که علاوه بر حضور بخش خصوصی باید دولت نیز امکانات کافی و بودجه لازم را در نظر گیرد.
وی ادامه داد:شهرداری قم آمادگی لازم را در جهت هم افزایی شورا و  دستگاههای اجرایی در خصوص ساماندهی بافت های فرسوده و ناکارآمد دارد.
سقائیان نژاد همچنین در این جلسه بر تعیین تکلیف واگذاری 32 هکتار از اراضی پردیسان به شهرداری تاکید کرد و خواستار تسریع در این امر شد.
گفتنی است در این جلسه مجوز تفریغ بودجه سال 95 سازمان اتوبوسرانی قم به میزان 47 میلیارد ریال و مجوز تفریغ بودجه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی به مبلغ 17 میلیارد ریال توسط اعضای شورای اسلامی شهر قم مصوب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: