• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-7914-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

فرماندار قم:

طرح واگذاری دوخت لباس فرم دانش آموزی به تولید کنندگان قمی پایدار باشد

 فرماندار قم گفت: در راستای اشتغال زایی،طرح واگذاری دوخت لباس فرم دانش آموزی به تولید کنندگان قمی پایدار باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،رضا سیار شب گذشته در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان چهارشنبه شب در تالار امام جواد(ع) در استانداری قم، در خصوص لباس فرم مدارس عنوان کرد: در راستای اشتغال زایی،طرح واگذاری دوخت لباس فرم و هماهنگ دانش آموزی به تولید کنندگان قمی پایدار باشد.

فرماندار قم افزود:دوخت این لباس ها در شورای آموزش و پرورش استان قم در استانداری مورد تاکید قرار گرفت و در جلسات مختلف بررسی شد.

وی تصریح کرد: به دلیل تغییر روش در تهیه البسه و چگونگی عملکرد اتاق اصناف و سازمان صنعت و معدن و تجارت، نارضایتی در برخی از مدارس و شهرهای اقماری به وجود آمد چرا که طبق اعلام قبلی تحویل لباس توسط پیمانکار به موقع انجام نشد.

سیار بیان کرد:تصمیم آموزش و پرورش قم مبنی بر فرصت یک ماهه در مهرماه جهت آماده سازی لباس های فرم مدارس قابل تقدیر است با توجه به مشکلات پیش آمده تدبیر خوبی اندیشده شده تا دغدغه روحی دانش آموزان در روزهای آغازین مدرسه رفع گردد.

وی اظهار داشت: هر چند مناسب نیست در آغاز سال تحصیلی، دانش آموزان با لباس های مختلف و رنگ های متفاوت در سر کلاس حاضر شوند خوب بود لباس های فرم به موقع آماده می شد اما فرصت یک ماهه برای تهیه لباس فرم کمی از دغدغه های والدین را کاهش می دهد.

فرماندار قم خاطرنشان کرد:واگذاری دوخت البسه به تولیدکنندگان داخل استان طرح نو و جدیدی بود از این حیث که منابع در داخل استان به اشتغال کمک می کند لازم است همراهی کافی صورت بگیرد تا طرح پایدار باشد.

وی گفت:مشکلات به وجود آمده در تاخیر آماده سازی لباس های فرم موجب نشود تا از این طرح پشیمان شویم چرا که ظرفیت استان در تولید لباس با کیفیت بسیار بالنده است.

سیار عنوان کرد:در کهک در بازدید از خوشه های پوشاک ظرفیت های ارزشمندی را مورد ارزیابی قرار دادیم به طوری که حتی در منازل،مدرن ترین تجهیزات و طراحی و ماشین های پیشرفته وجود دارد.

وی ادامه داد:چنین توانمندی هایی در بازدید که رئیس سازمان صنایع کوچک و رئیس شهرک های صنعتی کشور از 80 واحد تولیدی و تجهیزات صنعتی مورد تحسین قرار گرفت.

فرماندار قم اظهار داشت:به نظر می رسد مشکلات در دوخت لباس ها به دلیل مشکلات مدیریتی است وگرنه بهترین تولید کنندگان مجرب را در سطح استان داریم.

وی بیان کرد:توان تولید به گونه ای است که تولید لباس های فرم مدارس، ساده ترین طرح ها برای تولید کنندگان محسوب می شود.

سیار تاکید کرد:بهتر است از ابتدای سال تحصیلی برای سال آینده در جهت دوخت لباس های فرم برنامه ریزی صورت پذیرد و با تقسیم بندی ناحیه ای و منطقه ای و فراخوان برای تولید کنندگان توانمند و ماهر و کیفیت بالا در دوخت از این دست مشکلات جلوگیری شود.

وی یادآور شد:بیکاری یکی از دغدغه های جدی در کهک و حتی در سطح استان است 1500 کارگر خیاط ماهر در قم وجود دارند که باید این ظرفیت ها را در نظر گرفت.

فرماندار قم در ادامه پیرامون سرویس مدارس نیز خاطرنشان کرد:یکی از دستگاهها بحثی را در مورد سرویس مدارس در قم مطرح کردند و اعلام داشتند که اقدامی جدی در ساماندهی سرویس ها صورت نگرفته است در حالی که در سه سال گذشته با تلاش های انجام گرفته نظارت متمرکزی بر سرویس های مدارس وجود دارد.

وی عنوان کرد:در برنامه ریزی های راهبردی سال به سال کیفیت خدمت رسانی در سرویس های مدارس قم ارتقاء یافته است و وضعیت سرنشین ها و بیمه افراد ساماندهی شده است.

سیار یادآور شد:با حضور دستگاههای ذی ربط و با هماهنگی پلیس ظرفیت سرویس ها مورد ارزیابی قرا گرفته است تا از بروز سوانح جلوگیری به عمل بیاید.

وی در پایان متذکر شد:با تمهیدات لازم باید تردد سرویس های مدارس از راههای خلوت به ویژه در کمربندی ها ممنوع شود و در داخل شهر تردد صورت گیرد تا از حوادث و تصادف جلوگیری شود.


 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: