• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 966-2486-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

ثبت نام بیش از 241 هزار دانش آموز در 1400 واحد آموزشی در قم

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت:تاکنون بیش از 241 هزار دانش آموز در 1400 واحد آموزشی در قم ثبت نام کرده اند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه قم، حمیدرضا شیخ‌الاسلام شب گذشته در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان چهارشنبه شب در تالار امام جواد(ع) در استانداری قم، افزود: در حال حاضر 95 درصد از دانش آموزان روند ثبت نام خود را تکمیل کرده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم افزود:یکی از دغدغه های جدی در سال تحصیلی جدید کمبود 538 معلم در مدارس قم به ویژه ابتدایی است که به دلیل آمار بالای بازنشستگی با چنین مشکلی روبرو هستیم در این راستا عقد قراردادهای حق التدریس یکی از تمهیدات لازم برای رفع مشکل می باشد.
وی تصریح کرد:امسال زنگ شکوفه ها ویژه دانش آموزان اول ابتدایی در ساعت 9:30 دقیقه روز چهارشنبه 29 شهریورماه نواخته می شود و همه دانش آموزان نیز شنبه اول مهرماه راهی مدارس می شوند که در یکی از مدارس به طور نمادین زنگ مدرسه به صدا در می آید.
شیخ الاسلام در مورد گلایه های خانواده از تاخیر در تهیه لباس های فرم مدارس بیان کرد: این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی به تولید کنندگان بومی استان قم واگذار شد که در حدود 240 هزار دست لباس سفارش دادیم.
وی توضیح داد:با توجه به کمبود زمان برای تولیدکنندگان قرار شد مدیران مدارس در مهرماه جهت تهیه لباس فرم سخت گیری نکنند و دانش آموزان تا پایان مهرماه فرصت برای تهیه لباس داشته باشند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم اظهار داشت:کمبود نیروهای خدماتی از دیگر دغدغه های آموزش و پرورش است و این امر مشکلاتی را در مدارس ایجاد کرده است.
وی افزود:در جهت تامین نیروهای خدماتی در مدارس به ویژه دخترانه استانداری درخواست تامین نیروهای خدماتی از طریق انعقاد قرار داد با شرکت های خدماتی را داریم.
شیخ الاسلام عنوان کرد:امسال در جهت توازن رشته ای توانستیم آمار 60 درصدی تجربی را به 41 درصد برسانیم متاسفانه گرایش به رشته های تجربی در دانش آموزان آینده آن ها را با مشکلات اشتغال مواجه می نماید.
وی پیرامون آماده سازی مدارس نیز خاطرنشان کرد: بیش از 130 مدرسه استان مقاوم سازی شده که سهم خیران مدرسه ساز در این طرح در این 40 درصد می باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش قم اظهار داشت:امسال 64 مدرسه به مساحت 65 هزار متر مربع با تامین قیر کافی آسفالت و برای مهر ماه آماده حضور دانش آموزان شده است.
وی بیان کرد:در آستانه بازگشایی مدارس شهرداری وظیفه آماده سازی فضاهای بیرونی و ورودی مدارس را بر عهده دارد و نیروی انتظامی نیز وظیفه برقراری نظم در ورودی مدارس را عهده دار می باشد.
شیخ الاسلام در مورد سرویس های مدارس نیز گفت:باید در راستای نظارت بر سرویس های مدارس تلاش شود چرا که مدیران مدارس نمی توانند بیرون از محیط مدرسه بر فعالیت این سرویس ها و عملکردشان نظارت داشته باشند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: