• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-8014-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

تخریب منابع آب با برداشت بی رویه از آنها

مدیرعامل شرکت آب فاضلاب روستایی استان قم گفت: نظارت دقیق بر برداشت بی رویه از منابع آبی در جهت جلوگیری از تخریب و تضعیف این منابع، لازم و ضروریست.
به گزارش ایسنا منطقه قم، محمد احمدی جبلی روز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: منابع آبی که در هر کشوری وجود دارند بسیار مهم هستند و از سرمایه های آن سرزمین محسوب میشوند.

وی ادامه داد: همچنین استفاده بی رویه از این منابع موجب تخریب این سرمایه ملی می شود که این مستلزم مدیریت مستمر و کارآمد بر روی این منابع است.
وی با بیان اینکه از نظر کمبود آب، سالهای سختی پیش رو داریم گفت : با این وجود باید از منابع آبی موجود استفاده درست نمود و از تخریب آنها جلوگیری کرد.
احمدی جبلی ضمن تاکید بر نظارت دقیق بر روی منابع آبی در کشور تصریح کرد: بروز خشکسالی از یک سو و نیز برداشت بی رویه از این منابع محدود و تخلیه ضایعات و پسماندها از سوی دیگر، عامل تضعیف بیشتر این منابع حیاتی است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه با مدیریت مصرف و توزیع مناسب تا حد بسیار زیادی میتوان با خشکسالی و کم آبی مبارزه کرد گفت: چاه ها، چشمه ها، و قنات ها، از جمله منابع آبی در روستاها هستند که شرکت آبفار با نظارت دقیق بر روی این منابع سعی در جلوگیری تخریب و مصرف بی رویه آنها دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: