• یکشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-4785-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

نوبخت:

تسهیلات بلاعوض 281 میلیارد تومانی دولت به آسیب دیدگان زلزله

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت مبلغ 281 میلیارد تومان در قالب تسهیلات بلاعوض به آسیب دیدگان در مناطق زلزله دیده اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمد باقر نوبخت امروز در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: دولت مبلغ 281 میلیارد تومان در قالب تسهیلات بلاعوض به آسیب دیدگان در مناطق زلزله دیده اختصاص داده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: این مبلغ در جهت جبران خسارات ناشی از زلزله به حساب بنیاد مسکن واریز شد.

نوبخت همچنین تصریح کرد: با وجود محدودیت های مالی مبلغ 659 میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات ارزان قیمت به حادثه دیدگان تخصیص یافت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ابعاد حادثه زلزله، دولت اقدامات لازم را در جهت خدمت رسانی در سه بخش اساسی امداد و نجات، اسکان موقت و اسکان دائمی تعریف کرد که از همان ابتدای امر در دست اجرا قرار گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور یادآور شد: مردم مشارکت های خوبی در حمایت از زلزله زدگان و آسیب دیدگان داشتند که جای تقدیر دارد.

وی اظهار داشت: موضوع زلزله و جلوگیری از خسارات جدی آن در جلساتی توسط دولت مورد ارزیابی قرار گرفت و کمک رسانی به مردم نیز همچنان در دستور کار دولت است.

نوبخت در رابطه با اهمیت توجه به مقاوم سازی ساختمان ها در مقابل زلزله نیز بیان کرد: رعایت اصول فنی و ایمنی در سازه ها مانع از تخریب در حوادثی مانند زلزله می شود و مردم باید در ساخت و سازهای خود این مولفه ها را در نظر گیرند.

وی گفت: متاسفانه مردم توجه چندانی به ایمنی سازه ها ندارند و از این اصول تعبیر سخت گیرانه ای دارند در حالی که بی توجهی به این امر موجب خسارات شدید ساختمان های نوساز در زلزله می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: در حادثه اخیر ساختمان هایی که از نظر فنی و اصول ایمنی به استانداردها توجه داشتند دچار خسارتی نشد.

وی پیرامون فضای مجازی نیز عنوان کرد: فضای مجازی هم فرصت و فضای مناسبی است و هم می تواند تهدیدی جدی قلمداد شود.

نوبخت تصریح کرد: با توجه به اهمیت توجه به فضای مجازی و ابلاغ و تاکیدات رهبری در جهت تشکیل شورای عالی فضای مجازی برخی برنامه ریزی ها در حال پیگیری است.

وی در رابطه با مالیات خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از فرار مالیاتی دانه درشت ها نیز برنامه ریزی های لازم جهت توسعه زیرساختها و نرم افزارهای مورد نیاز اتخاذ شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: دولت نیز بر این باور است که نباید به کسبه های خرد فشار مالیاتی تحمیل گردد از این رو در صدد شناسایی دانه درشت های اقتصادی و افراد فراری از پرداخت مالیات هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: