• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-15914-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس شورای اسلامی شهر قم:

رفع آسیب های اجتماعی نیازمند هم افزایی و فرهنگ سازی است

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: رفع آسیب های اجتماعی نیازمند هم افزایی دستگاههای اجرایی و فرهنگ سازی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، عبدالله جلالی شامگاه دوشنبه در شانزدهمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم که بدون حضور شهردار برگزار شد، عنوان کرد: رفع معضلات و آسیب های اجتماعی نیازمند هم افزایی دستگاههای اجرایی و فرهنگ سازی است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: برای رفع معضلات اجتماعی باید راهکارهای جدی اندیشید تا به صورت ریشه ای حل شود.

وی با بیان اینکه برخی از معضلات و آسیب‌های اجتماعی در شهر مقدس قم زمینه ساز بروز مشکلات و دغدغه هایی شده است، یادآور شد: مشارکت مسئولان و دستگاههای اجرایی می تواند در رفع این آسیب های اجتماعی موثر باشد با توجه به اینکه برخی از آسیب ها زیبنده قم نیست تلاش و اهتمام جدی در رفع آن نیاز است.

جلالی در خصوص معلولان و اهمیت حمایت از آن ها با اشاره به اینکه هر یک از افراد معلول در جامعه دارای حقوق ویژه ای است که باید بدان توجه شود، گفت:معلولان با مشکلاتی مانند تردد در سطح شهر مواجه اند که در این باره رفع مشکلات می تواند زندگی بهتری را برای آن ها رقم بزند.

وی با اشاره به حادثه ناگوار زلزله غرب کشور نیز بیان کرد: این زلزله خسارات جبران ناپذیر جانی و همچنین مالی به دنبال داشت.

جلالی اظهار داشت: توجه به نیازهای اساسی آسیب دیدگان و به ویژه در بحث اسکان و بهره مندی آن ها از سیستم های گرمایشی دارای اهمیت زیادی است و باید در این زمینه برنامه ریزی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه ملت ایران در این حادثه کمک های زیادی به منطقه داشته اند تا بخشی از خسارات آسیب دیدگان رفع گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم تاکید کرد: رفع همه مشکلات و کمبودهای مردم زلزله زده نیاز به تدبیر دولت و مشارکت های مردمی و برنامه ریزی های صحیحی دارد که در این خصوص امیدواریم اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی عنوان کرد: پیشگیری از خسارات زلزله نیز دارای اهمیت زیادی است، در این زمینه مقاوم سازی ساختمان ها می تواند بخش زیادی از خسارات ناشی از حوادث را کاهش دهد.

جلالی اظهار داشت: در استان قم نیز بافت های قدیمی و ساختمان های فرسوده زیادی وجود دارد که باید در این ارتباط نگاه ویژه ای نسبت به مقاوم سازی سازه ها صورت پذیرد.

وی در پایان گفت: مقاوم سازی و بهسازی وضعیت ساختمان ها و سازه ها در قم موجب می شود در زمان بحران و حوادث شاهد کاهش خسارت های جانی و مالی باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: