• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 968-4287-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم گفت:

لزوم بکارگیری روش‌های نوین در توسعه فرهنگ مطالعه

استاندار قم گفت: امروز فضای مجازی جایگزین مطالعه شده است از این رو با روش های نوین باید فرهنگ مطالعه در نسل جوان را توسعه داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی ظهر امروز در همایش بزرگداشت مقام کتابداران و تجلیل از خادمان عرصه کتاب خوانی در اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم با گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی و کتابداری، افزود: زحمات و تلاش ها در تقویت و بارور شدن بنیه کتاب و کتاب خوانی ارزشمند است اگر هر کس یک ساعت در طول روز به مطالعه و کتاب خوانی اختصاص دهد کار با ارزشی انجام داده است.

وی تصریح کرد: بزرگترها باید اهتمام ویژه ای به مطالعه کتاب توسط کوچکترها داشته باشند، البته با روش های اسلامی و در عمل باید کوچکترها را به کتاب خوانی تشویق کرد.

صادقی بیان کرد: گاهی بدون اینکه خود نسبت به مطالعه اهمیتی قائل باشیم تنها دیگران را به سمت مطالعه کتاب تشویق می کنیم که این امر اثر چندانی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد از هر فرصتی که پیش می آید برای ترویج کتاب و کتابخوانی بهره برد و کتاب هایی که نیازها را تامین می کند معرفی ساخت.

استاندار قم عنوان کرد: همچنین لازم است بنیه فعالیت های خدماتی را در راستای ترویج کتاب خوانی نیز تقویت کرد و روش‌های نوین را در جذب مخاطبان به ویژه جوان و نوجوان به کار گرفت.

وی گفت: علی‌رغم شرایط خاصی که در جامعه حاکم است، فضای مجازی فرصت‌ها را گرفته و باید برای جایگزین شدن کتاب به جای این فضاها راهکاری اندیشید.

صادقی ادامه داد: انتظار ویژه‌ای از شهر مقدس قم در کتاب و کتابخوانی وجود دارد و این شهر باید الگو باشد؛ استفاده از نعمت بزرگ کتابخوانی موجب پرورش عقل و ذهن می شود و این آگاهی ها موجب تعالی و رشد می گردد.

وی خاطرنشان کرد: در این عرصه مسئولان نیز اهتمام ویژه ای به نهادینه کردن فرهنگ کتاب و ایجاد کتابخانه داشته باشند.

استاندار قم عنوان کرد: توسعه زيرساخت های كتابخانه های استان و نيز تخصصی شدن كتابخانه ها اثر گذار است و باید در این باره تدابیر خوبی اندیشیده شود تا فرهنگ کتاب خوانی را عملیاتی کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: