• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله مکارم شیرازی:

متولیان نوبل به جبران گذشته جایزه صلح را به سردار سلیمانی دهند

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به پایان کار داعش، گفت: اگر دنیا قدردان باشد سزاوار است سازمان ملل از سردار سلیمانی و همرزمانش تقدیر و تشکر کند و متولیان نوبل به جبران گذشته جایزه صلح را به این سردار بزرگ دهند که آتش جنگ در منطقه به وسیله او خاموش شد و دنیا از این کابوس وحشتناک رهایی یافت.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز در آغاز درس خارج فقه در مسجد اعظم قم در ارتباط با پایان کار داعش، عنوان کرد: خبر بسیار مسرت بخشی که در آغاز ماه ربیع الاول منتشر شد یعنی نابودی داعش و درهم شکستن ستون فقرات گروه جنایتکاری که در طول تاریخ به قساوت آنها سراغ نداریم، بسیار مایه امیدواری بود.

وی ادامه داد: باید خدا را هزاران بار شکر گفت که منطقه را از چنگال این جمعیت خطرناک رهایی بخشید و آن را باعث همدلی منطقه و جانفشانی جوانان ایران، سوریه و عراق می دانیم.

این مرجع تقلید افزود: در این امر راهنمایی های رهبر معظم انقلاب و رشادت های سردار قاسم سلیمانی و حمایت مرجعیت نجف فراموش شدنی نیست.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: نه تنها خطری از منطقه دفع شد بلکه خطر از کل جهان برطرف گردید؛ چراکه این قوم وحشی هیچ حد و مرزی نمی شناختند؛ بنابراین اگر دنیا قدردان باشد سزاوار است سازمان ملل از سردار شجاع و همرزمانش تقدیر و تشکر کند و متولیان نوبل به جبران گذشته جایزه صلح را به این سردار بزرگ دهند که آتش جنگ در منطقه به وسیله او خاموش شد و دنیا از این کابوس وحشتناک رهایی یافت.

وی اضافه کرد: البته این پیروزی ارزان تمام نشد؛ هزاران جوان شجاع جان داده و شهید شدند، شهرهای زیادی ویران گردید و اموال زیادی به باد رفت.

این استاد عالی حوزه ادامه داد: اکنون همه دنیا می داند موثرترین مبارزه با تروریسم داعش را رزمندگان ایران، حشدالشعبی عراق و حزب الله لبنان انجام دادند و همه با سند معتبر می دانند که بنیانگذار داعش آمریکا و اسرائیل بودند و حامی مالی و فکری آنها عربستان است.

آیت الله مکارم افزود: عجب اینکه با این همه نشانه های آشکار دولت مردان آمریکایی ما را حامی تروریسم و خود را مخالف آن می دانند؛ این نهایت بی شرمی است، در حالی که خودشان می دانند اگر این جانفشانی نبود دامنه آتش، آنها را هم می گرفت.

وی تصریح کرد: نباید تصور کنیم توطئه های استکبار به همین جا ختم می شود و با خیال آسوده به کارهای روزانه بپردازیم؛ چنین نیست، مسئله بی سابقه در خصوص نخست وزیر لبنان و محاصره یمن حتی در برابر غذا و دارو نشان می دهد حامیان توطئه به دنبال ادامه کارهای خود هستند؛ ما باید از هر زمان هوشیارتر باشیم و بدانیم نصرت خداوند در انتظار مجاهدان ماست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: