• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-1014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله مکارم شیرازی:

بسیج، درد اصلی جامعه را شناخته است

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه بسیج، درد اصلی جامعه را شناخته است، گفت: همواره به یاد بسیجیان هستم و دعایشان می کنم.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با سردار غیب پرور و جمعی از مسئولان بسیج افزود: بسیج، نقاط اصلی درد جامعه را یافته و می داند که شناخت مشکلات و دردها، نیمی از معالجه است که الحمدالله  بسیج وارد آن شده است.

این مرجع تقلید در ادامه با بیان اینکه پیروزی اعجاب انگیز اخیر، نقش مذهب در  پیروزی ها را ثابت کرد، اظهار داشت: الگوی حشد الشعبی و جبهه مقاومت بر پایه بسیج شکل گرفته و خمیر مایه اصلی مدافعان حرم، اعتقادات می باشد که دشمن از این سلاح معنوی بی بهره است ولو اینکه سلاح اتمی نیز داشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی به انگیزه الهی سردار سلیمانی و یارانشان اشاره نموده و تصریح کرد: باید قدر این سرمایه اعتقادی را بدانیم و در عین حال آن را تقویت کنیم و مراقب باشیم که دشمن نتواند این سلاح را از ما بگیرد. 

ایشان با تایید رویکردهای جدید بسیج در خصوص مساجد و امر خدمت رسانی به مردم، بیان کرد: با توجه به تاکیدات دین مبین اسلام، همواره کمک به مردم و انسان ها از دستورات اصلی بوده که بحمدالله بسیج به آن توجه دارد. 

ایشان همچنین در خصوص خدمات بسیج در مناطق زلزله زده تاکید کرد: زلزله زدگان، مشکلات زیادی دارند؛ به ویژه با فرارسیدن زمستان، سختی هایشان بیشتر می شود که باید سرپناه مطمئنی برای آنان احداث شود.

این مرجع تقلید در پایان، با توجه به فعالیت های تربیتی بسیج تصریح کرد: اتصال بسیج به حوزه علمیه، اقدام بسیار ارزشمندی است که امروز در بسیج وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: