• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-1486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

ساخت اولین مسجد هوشمند کشور کلنگ خورد

رییس دانشکده فنی‌وحرفه‌ای پسران استان قم، از کلنگ‌زنی احداث اولین مسجد هوشمند کشور در این دانشکده خبر داد و افزود: سیستم هوشمند این مسجد توسط متخصصین و فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی‌وحرفه‌ای پسران استان قم طراحی می‌شود.

مهدی اردستانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم با بیان اینکه این مسجد در سایت شماره دو دانشگاه در مساحتی بالغ بر  1200 مترمربع احداث خواهد شد، عنوان کرد: پیش‌بینی می شود اتمام این پروژه یک‌و‌نیم سال زمان ببرد.

وی ادامه داد: این مسجد از جهتی دو منظوره خواهد بود به این معنا که علاوه بر دانشجویان و اساتید دانشگاه، اهالی پردیسان نیز از آن بهره‌مند خواهند شد، و از جهتی چند منظوره است چراکه علاوه بر اقامه نماز، سالن اجتماعات، کتابخانه و سایر مباحث فرهنگی، جهت استفاده و بهر‌مندی دانشجویان و اهالی در آن پیگیری می‌شود.

اردستانی در بیان ویژگی های مسجد هوشمند، اظهار داشت: مساجد سطح کشور در حوزه های مختلف نظیر نور، صوت، تزئینات، ادعیه مورد استفاده نمازگزاران، مراسمات مختلف و ... نیروهایی را برای کنترل و تنظیمات دستی این موارد نیاز دارند، که زمان‌بر و هزینه‌بردار است لکن متخصصین و فارغ‌التحصیلان دانشکده سیستمی را برای کنترل و تنظیم تمامی این موارد در دست طراحی دارند که در مسجد هوشمند استفاده خواهد شد.

رییس دانشکده فنی وحرفه ای پسران استان قم با بیان اینکه 25میلیارد ریال برآورد اعتبار لازم جهت احداث این مسجد بوده است، اضافه کرد: در دو بخش از حمایت های خیرین در این پروژه بهره‌ می‌بریم؛ یک بخش متخصصین هستند که پشتیبانی فنی شامل طراحی سیستم های کنترلی، معماری، عمرانی و سازه ای، برق و تاسیسات را برعهده دارند که فارغ‌التحصیلان دانشکده و سایر دانشگاه های استان هستند.

وی ادامه داد: بخش دیگر خیرینی هستند که در حوزه مالی و مصالح کمک می‌کنند و غالبا از خیرین شناخته شده قم می‌باشند.

خاطرنشان می‌شود، کلنگ اولین مسجد هوشمند کشور اول آذرماه توسط قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، و قم با حضور رییس دانشگاه، مدیر ستاد اقامۀ نماز قم، کارشناسان این ستاد و جمعی از دانشجویان، در دانشکده فنی و حرفه ای پسران قم، به زمین زده شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: