• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 969-1587-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

عضو هیات علمی جامعة الزهرا(س):

خودسازی مقدمه آماده‌سازی ظهور و تجلی میثاق با ولی عصر(عج) است

عضو هیات علمی جامعة الزهرا(س) گفت: خودسازی و تقوا، مقدمه آماده سازی برای ظهور و تجلی میثاق و بیعت با ولی عصر(عج) است.

معصومه ظهیری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با گرامیداشت سالروز ولایتعهدی حضرت مهدی(عج) در نهم ربیع الاول عنوان کرد: دوری جستن از گناه و معصیت اهمیت زیادی در زمینه سازی برای ظهور و تحقق عدل و عدالت دارد.


وی اظهار داشت: جامعه ای که در آن تقوا و خودسازی و پاکدامنی و فضیلت های اخلاقی حاکم است می تواند مدعی انتظار برای فرج ولی عصر(عج) باشد، اما تا زمانی که خود را اصلاح نکنیم زمینه سازی برای ظهور تحقق نمی یابد.


ظهیری بیان کرد: مطابق با روایات بالاترین اعمال، انتظار برای فرج است زیرا افرادی که خود را در جرگه منتظران می دانند بر رفتار و منش خود کنترل دارند و اگر هر کس خودسازی و خودکنترلی بر رفتار را از خود آغاز کند، جامعه ای فاضله، دینی و اخلاقی شکل می گیرد.


وی خاطرنشان کرد: گمراهی و ظلم دو گرداب مهمی است که بسیاری از جوامع و انسان ها را درگیر ساخته است؛ تبیین فرهنگ انتظار در جامعه این دو عنصر گمراهی و ظلم را که سرمنشاء بسیاری از معصیت ها می باشد از میان خواهد برد.


عضو هیات علمی جامعة الزهرا(س) یادآور شد: هر یک از شیعیان و پیروان، رسالت مهمی در تبیین فرهنگ انتظار در جامعه دارند، گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر از مصادیق آماده سازی برای ظهور و گسترش فرهنگ انتظار می باشد.

وی عنوان کرد: غیبت ولی عصر(عج) از سال 329 هجری قمری آغاز شده است و تا امروز شرایط برای ظهور و فرج فراهم نشده است.

ظهیری اظهار داشت: در زمان فرج ولی عصر(عج) بنیان ظلم و گمراهی از هم فرو می پاشد و صالحان در جهان قدرت می یابند و عدل و عدالت گسترش می یاید.

وی گفت: در آن روز عدالت اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ...همه جهان را فرا می گیرد و دیگر خبری از تحریف و انحراف و تبعیض و ستمگری باقی نمی ماند.

عضو هیات علمی جامعة الزهرا(س) در پایان تصریح کرد: فرهنگ انتظار بذر امید در دل مظلومان می کارد و انسان را برای خودسازی و زمینه سازی ظهور آماده می سازد، از این رو در این روز بزرگ همه شیعیان و رهروان میثاقی ناگسستنی با ولی عصر(عج) ببندیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: