• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-1085-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان عنوان کرد:

غرب زدگی بزرگترین مانع رشد کشور/در حوزه مهدویت کم کاری شده است

یکی از اساتید حوزه گفت: غرب زدگی بزرگترین مانع در رشد کشور بوده و آسیب های بیشماری را در طول این 40 سال در جامعه به وجود آورده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان عصر امروز در همایش عصر آفتاب و اجتماع دانشجویان مهدی یاور در مسجد مقدس جمکران افزود: دانشجویان باید مهدویت را تبیین و تبلیغ کنند چرا که جامعه مهدوی یک سری معارف غیبی نیست بلکه واقعیات عینی است که محقق می شود از این رو باید به همه مسائل در حاکمیت مهدوی توجه داشته باشیم.

وی بیان کرد: دانشگاه وظیفه دارد به واقعیات ملموس بپردازد ما نیازمند نگاه واقع بینانه به مهدویت هستیم و دانشجویان که با واقعیات علمی طرف هستند بیش از همه باید بدان توجه داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان خاطرنشان کرد: باید چگونگی سبک زندگی و حاکمیت و وضعیت اجتماعی و اقتصادی در زمان ظهور را بررسی کرد؛ باید بررسی کرد معیشت مهدوی به چه صورت است و قراردادهای اقتصادی در آن دوران چگونه شکل می گیرد؛ ما از یک سری علائق و اعتقادات سخن نمی گوئیم وقتی از مهدویت سخن می گوئیم از نظامات اجتماعی که واقعا تحقق می یابد حرف زده ایم لذا باید در این عرصه به پژوهش های علمی پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان ادامه داد:عده ای با تحقیق از دفاع مقدس ما از آن بدل زدند و داعش را ساختند کاری کردند که دیگر کسی نتواند قبل از عملیات نظامی الله  اکبر بگوید آن ها به خوبی موقعیت ها را می شناسند و از فرصت ها استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: مهدویت هم یک هدف است دیگر آرمان نیست  زیرا آرمان قدرت دست نیافتنی است که فقط شور ایجاد می کند و در آرمان جان خود را جلا می دهیم و برای آن خیال پردازی می کنیم و برای آن شور پیدا می کنیم اما هدف قابلیت کمی شدن دارد هدف های کیفی هم قابل مقایسه واقع بینانه هستند، باید بداانیم بخشی از ظهور به اراده خدا بر می گردد اما بخشی نیز به اراده ما مربوط می شود و هدف است.

وی تاکید کرد: کشورهایی که به آرمان مهدویت پیوستند و آرمان را به هدف تبدیل کردند به قدرت رسیدند، با ایمان به این جا رسیدیم بعد از این در کنار ایمان باید با علم پیش رویم تا جامعه مهدوی را رقم بزنیم.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان یادآور شد: ظهور یک واقعیت است و اتفاق خواهد افتاد، نادان کسی است که در مورد این اتفاق نیندیشیده باشد ما می توانیم اقدامات خود را قبل از ظهور محاسبه نمائیم.

وی خاطرنشان کرد: غرب زدگی هنوز هم بزرگترین مانع پیشرفت کشور ما است، بعد از انقلاب انتظار می رفت آسیب های اجتماعی کاهش یابد این همه آسیب ها قابل تحمل نیست متاسفانه حتی بسیاری از انقلابی گری ها خوب عمل نکردند.

این استاد حوزه بیان کرد: متاسفانه هر حزب اللهی که بد عمل می کند غرب گرایانه و کورکورانه از الگوهای غربی برای سبک زندگی و اداره جامعه استفاده می کند، در مجلس شورای اسلامی هیچ قدرت متفکر و ناظری و هوشمندی وجود ندارد که مواظبت کند و نگذارد قوانین ما غربی نشوند و بتواند آسیب های قوانین غربی را کنترل کند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان خاطرنشان کرد: قدرت ارزیابی، که قانونی را که در غرب تجربه شده و به بطلان رسیده، بسنجد، در مجلس وجود ندارد و مجلس بیشتر شبیه مجلس عوام است و قوانینی که ساختار غربی را حاکم می کند تصویب می کند.

وی عنوان کرد: شورای نگهبان وقتی یکایک قوانین را می نگرد، می گوید ضد دین نباشد، سپس آن را تصویب می کنند، ولی برخی اوقات نمی دانند که ترکیب آنها یک قانون فرهنگی و اقتصادی غربی را بیرون می دهد.

این استاد حوزه بیان کرد: باید ریشه غرب زدگی در کشور خشکانده شود، اسلام که به ذات خودش عیبی ندارد ولی شیوه مسلمانی ما عیب دارد.

وی تصریح کرد: متأسفانه حوزه های علمیه و دانشگاه در مورد مهدویت کم کاری کرده اند و فقه ما امروز فقه تمدن ساز نیست بلکه فقه رساله های علمیه است.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان بیان کرد: اگر ساختار حاکم بر نظامات اجتماعی، اقتصاد و فرهنگ از فقه موجود تحقق پیدا نکند نمی توانیم ادعای جامعه مهدوی داشته باشیم.

این استاد حوزه گفت: چون شعارهای جامعه مهدوی خود را در جزییات تبیین نکرده ایم، امروز دل مان را به شعارهای دموکراسی خوش کرده ایم.

وی ادامه داد: باید جامعه مهدوی را بشناسیم در زمان ظهور یک زن احساس امنیت کامل خواهد کرد اما در غرب این امنیت وجود ندارد در پیاده روی اربعین یک خانم اعلام کرد که در امنیت کامل و به تنهایی سفر کردم و کسی متعرض من نشد این یکی از مصادیق جامعه مهدویت است.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان عنوان کرد: امیدواریم حوزه و دانشگاه نسبت به معارف مهدوی بصیر و بینا گردد و متفکران حوزه و دانشگاه اهل تفکر در تبیین جامعه مهدوی تلاش کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: