• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-4086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

بازدید استاندار قم از غرفه جهاددانشگاهی در نمایشگاه هفته پژوهش

 استاندار قم با حضور در غرفه جهاددانشگاهی در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان با رئیس جهاددانشگاهی واحد قم دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهدی صادقی، امروز با حضور در غرفه جهاددانشگاهی واحد استان قم در نمایشگاه هفته پژوهش با دکتر محمد حیدری، رئیس واحد و معاونان این مرکز دیدار و گفت وگو کرد.

در ابتدا، دکتر حیدری با اشاره به ظرفیت های جهاددانشگاهی واحد استان قم در زمینه‎های مختلف درمانی، علمی، آموزشی، فنی مهندسی، شهرسازی و... گفت: یکی از مهمترین برنامه های این واحد، حرکت در مسیر رفع خلاهای جدی استان قم در عرصه های علمی، آموزشی، مهارت افزایی و... است.

وی درادامه با اشاره به فعالیت‎های صورت گرفته در بخش درمان ناباروری و همچنین بانک خون بند ناف و بخش های علمی و تخصصی جهاد، به ذکر فرایند انجام این فعالیت‎ها اشاره کرد و گفت: قم بعد از تهران تنها مرکز بانک خون بند ناف است که کلیه مراحل را به صورت کامل در استان انجام میدهد؛ امروزه انواع و اقسام بیماری‎ها از جمله پارکینسون، دیابت و ام اس... با سرمایه همین بانک خون بندناف درمان می شود.

در ادامه علی حسینی مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم با اشاره به ظرفیت های علمی و فرهنگی استان قم بیان کرد: جهاد دانشگاهی قم کانون رشد و شکوفایی دانشجویان استان را با عنوان حرف تا عمل ایجاد کرده است که ایده های دانشجویان را بررسی می کند، این کانون حالت پیش مراکز رشد را ایجاد کرده است.

در ادامه این دیدار، همچنین فعالیت‌های جهاددانشگاهی در زمینه رفع خلا جدی مهندسی الگوی شهر مقدس قم و همچنین فعالیت میدانی و محتوایی پیرامون توسعه شهرسازی در قم با نگاه به آینده و رعایت الگوی شهرسازی اسلامی شرح داده شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: