• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-4286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

پژوهش امری ضروری، منطقی، عقلی و توسعه‌ای است

استاندار قم عنوان کرد: امر پژوهش یک امر ضروری، منطقی، عقلی و توسعه‌ای است که اگر به طور منظم، جدی و متمرکز به آن پرداخته شود به نتیجه ای قابل قبول و مفید برای جامعه منتهی می‌شود.

مهدی صادقی امروز با حضور در غرفه جهاد دانشگاهی در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم اظهار کرد: پژوهش از نیازهای مهم کشور برای رشد، تعالی و توسعه است.

استاندار قم افزود: در سه سالی که در استان قم به عنوان استاندار حضور دارم، شاهد رشد مناسب فعالیت‎های علمی و پژوهشی در استان بوده ام و خوشبختانه این مسیر را در چارچوب مناسبی از رشد و حرکت رو به جلو می‎بینم.

وی بیان کرد: جهاددانشگاهی استان قم نیز فعالیت‎های گسترده‎ای در عرصه های مورد نیاز استان به مرحله اجرا رسانده است و در ادامه نیز از طرح های قوی این مرکز در عرصه معماری و شهرسازی، درمانی و... حمایت خواهد شد.

صادقی ادامه داد: امروز شاهد هستیم در امر پژوهش، همه مسئولین، روسای دانشگاه‌ها و حتی بخش صنعت با انگیزه‌ای بیش از پیش ورود کرده اند؛ مسلما اگر پژوهش را امری واقعی و در عین حال ضروری تلقی کنیم و به آن باور داشته باشیم، مسلما سهم بهتری از اعتبارات را قائل خواهیم بود و این امر زمینه رشد در همه سطوح جامعه را در همه ابعاد صنعتی، کشاورزی و ... را در پی دارد.

استاندار قم اضافه کرد: خوشبختانه شاهد هستیم هر سال کیفیت پرداختن به پژوهش بیش از پیش می شود، که نشان از آن دارد که باورها بیش از گذشته معطوف به این موضوع شده که امر پژوهش یک امر ضروری، منطقی، عقلی و توسعه ای است و اگر به طور منظم، جدی و متمرکز به آن پرداخته شود به نتیجه ای قابل قبول و مفید برای جامعه منتهی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: