• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-4686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان قم:

زمینه ‌مناسب تجاری‌سازی ایده‌های دانشجویی فراهم شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم از فعالیت این دانشگاه در جهت رفع مشکلات عرصه پژوهش و تولید محصولات فناور خبر داد و بر لزوم تلاش همگانی در جهت رفع مشکلات این مسیر تاکید کرد.

دکتر محمد حسن نادری در حاشیه حضور در نمایشگاه دستاوردهای پزوهشی استان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، گفت: نمایشگاه‎های پژوهشی با هدف عرضه فعالیت‎های پژوهشی برگزار می‎شود و این نمایشگاه نیز با رویکرد فن بازار برپا شده است.

وی افزود: کاری که دانشگاه جامع علمی کاربردی انجام می‎‏دهد از حیث موضوعی و کارکردی، نزدیکی بسیاری به این نمایشگاه دارد و قطعا این نمایشگاه نیز محل خوبی برای عرضه محصولات دانش محور و فن آورانه است که شاید در زمینه تجاری سازی و تجربی نیازمند همیاری بیشتری باشند.

نادری بیان کرد: چنین نمایشگاه‎هایی محل خوبی برای افرادی است که بتوانند شاخص‌های لازم برای حضور مثمرثمر در عرصه تجاری‌سازی ایده‎ها و فعالیت‏های خود و همچنین یافتن مشتری برای محصولات خود را تمرین کنند.

وی گفت: در دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشجویان دارای ایده‎هایی از مجموعه نیازهای جامعه هستند؛ از جایی که بسیاری از مراکز این دانشگاه از مراکز اجرایی اخذ مجوز کرده و فعالیت آنها نیز کاملا در بطن جامعه است، ایده هایی خوبی در حال شکل گیری است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم بیان کرد: دستگاه‎های اجرایی و دانشگاه‎های علمی کاربردی این مراکز دارای این مزیت هستند که اشراف خوبی در زمینه نیازهای امروز و فردای جامعه هدف خود دارند و به همین خاطر دانشجویان و صاحبان ایده می توانند در این فضا، محصولاتی با برد کیفی و آینده کاری بهتر تولید کنند.

وی گفت: دانشجویان در این مراکز علمی کاربردی می آموزند که چگونه مشکلات و نیازهای جامعه را رصد کرده و با ایده‌هایی که دارند در راستای حل آنها گام بردارند؛ نمایشگاه‎ها می‎تواند کمک خوبی در این عرصه باشد.

نادری بیان کرد: باید بستر لازم برای تولید، خلق، ارایه و حمایت از ایده‎های ناب در عرصه‎های علمی، فنی و تجاری داشته باشیم و همچنین از چند بعد به خصوص بعد تجاری مشکلات گروه‌های فناور را که در درون دانشگاه ها ایجاد می شوند حل کرد، تا حلقه های واسط بین ایده، فکر، تولید، عرضه و فروش و تجارت را در یک بسته مناسب تکمیل کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: