• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-5414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

لزوم اختصاص یک درصد اعتبارها به اقامه نماز

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: طبق قانون یک درصد اعتبارهای دستگاه های اجرایی باید در جهت ترویج فرهنگ نماز هزینه شود.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سید صدرالدین موسوی در جلسه شورای اقامه نماز استان قم با تاکید بر این که دستگاه های اجرایی اعتبارهای مربوط به نماز را باید در اولویت هزینه های خود قرار دهند، اضافه کرد: باید رویکرد اصلی مدیران در همه زمینه ها موضوع نماز باشد.

وی همچنین برگزاری اجلاس نماز در قم را اقدامی خوب توصیف کرد و افزود: با توجه به حرکت دنیای امروزی به سمت فضای مجازی، تولید محتوا در حوزه نماز باید بر بستر این فضا صورت گیرد.

وی نقش مجموعه های متولی به ویژه مرکز تحقیقات کامپیوتری اسلامی را در این راستا مهم ارزیابی کرد و افزود: مقوله ترویج فرهنگ نماز باید از مدارس آغاز شود و برای این امر ایجاد انگیزه در امامان جماعت ضروری است و اگر کمبود اعتبار نیز وجود دارد، باید جبران شود.

23آذر زمان برگزاری سومین اجلاس استانی نماز قم

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم نیز با اشاره به برپایی بیش از 200 نماز جماعت در اداره های مختلف استان واقامه نماز جماعت در همه مکان های استان از قبیل مدارس، اتحادیه ها، اصناف و محل های دارای نمازخانه عنوان کرد: از حدود یک هزار و 400 واحد آموزشی در استان، در یک هزار و 200 واحد، نماز جماعت به صورت منظم اقامه می شود.

خامه یار به برنامه های مختلف این ستاد برای برگزاری سومین اجلاس استانی نماز اشاره کرد و افزود: این مراسم در روز بیست و سوم آذرماه جاری در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم برگزار خواهد شد.

وی ضمن اشاره به همکاری و مساعدت دستگاه‌های اجرایی در برنامه‌های استان از مدیران استانی برای هرچه با شکوه برگزار شدن این اجلاس تاکید کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان قم با اشاره به اینکه استان ظرفیت‌های زیادی در راستای ترویج فرهنگ نماز دارا است، گفت : تا کنون نتوانسته‌یم از همۀ ظرفیت‌ها استفاه کنیم و برخی ظرفیت‌ها مغفول مانده است.

وی تصریح کرد: برای ترویج فرهنگ نماز باید تلاش کرد اما متاسفانه برخی نسبت به این موضوع حساسیت لازم را ندارد.

مدیرستاد اقامه نماز گفت : اگر مدیری در ترویج فرهنگ نماز کوتاهی کند بی شک کارمندان آن اداره هم اهتمام نخواهد داشت.

خامه یار با اشاره به تشکیل کمیته‌ای برای ارزیابی و نظارت بر دستگاه‌های اجرایی در امر نماز، گفت: این کار گروه در استان با حضور نمایندگان امام جمعه، استاندار، سازمان برنامه و بودجه، دبیران دستگاهها و کارشناسان  ستاد تشکیل وهمه ساله فعالیت های دستگاه‌ها را ارزیابی می‌کند، که در سال95 ده دستگاه شایسته تقدیر ویژه و سی و پنج دستگاه شایسته تقدیر شناخته شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: