• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-4886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

دانشجویان نوآوری ها و اختراعات بزرگی در نمایشگاه عرضه کردند

مسئول غرفه دانشگاه صنعتی قم در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری قم گفت: اساتید و دانشجویان نوآوری ها و اختراعات بزرگی را در نمایشگاه عرضه کردند که در حوزه های مختلف صنعت کارایی و کاربرد دارند.

احسان طالعی فر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با اشاره به برپایی هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری قم دردانشگاه صنعتی قم عنوان کرد: نمایشگاه امسال میزبان 20 غرفه از دانشگاه‌ها و ادارت مانند سازمان بهزیستی، شهرداری و شرکت های دانش بنیان می باشد.

مسئول غرفه دانشگاه صنعتی قم افزود: در این نمایشگاه برخی از غرفه ها در اختیار دانشجویان و اساتید قرار دارد تا نوآوری ها و پژوهش های کاربردی خود را در صنعت در معرض تماشا قرار دهند.

وی تصریح کرد: قابلیت های خوبی در این اختراعات، طرح ها و ایده ها دیده می شود که هر یک در تجاری سازی ایده ها نقشی مهم دارد.

طالعی فر بیان کرد: برجسته ترین اختراع در نمایشگاه امسال زیردریایی می باشد، که برنده رتبه دوم مسابقات کشوری شده است این زیردریایی قابلیت تصویر برداری در زیر آب درعمق 15 متری و قابلیت نصب لایروب دارد که می تواند در پروژه های شرکت نفت کارایی خوبی نشان دهد.

وی اظهار داشت: همچنین در حوضچه های پرورش ماهی برای لایروبی کف استخر نیز کارایی قابل توجهی دارد  و دو دوربین تصویر برداری از زیر آب نیز ویژگی دیگر آن است، از این زیردریایی حتی برای مکان های تفریحی همچون جزیره قشم نیز می توان استفاده کرد.

مسئول غرفه دانشگاه صنعتی قم با اشاره به بردهای طراحی شده و به کار رفته در این زیردریایی گفت: این زیردریایی قابلیت فعالیت مانند یک غواص را دارد و برد پردازش صوت و تصویر و بردهای پیش رفته رادار و مخابراتی و بردهای کنترل از راه دور از جمله ویژگی های آن است.

طالعی فر عنوان کرد: از دیگر طرح ها، موتور خودرو هیبردی است که با محصول شرکت تویوتا قابل رقابت بوده و این موتور شبیه سازی شده بسیار ساده تر و ارزان تر از نمونه های خارجی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: