• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-4986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

فعالیت مراکز علمی کاربردی قم در زمینه‌های نوآورانه

مدیر غرفه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم، بیان کرد: اکثر مراکز علمی کاربردی استان قم در زمینه های فنی ونوآورانه فعالیت دارند.

حسین ابراهیمی در حاشیه برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش استان، در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم،  گفت: سوای سه بخش تخصصی غرفه دانشگاه جامع علمی کابردی در نمایشگاه هفته پژوهش، در بخش های تخصصی دیگری نیز مشغول به خدمت رسانی فرهنگی و علمی به دانشجویان وعلاقه مندان به فعالیت های علمی است.

وی افزود: از جمله بخش های جانبی این غرفه می توان به کارگاه های آموزشی اشاره کرد که این بخش نیز به دنبال ارایه بهترین آموزش های کابردی به فعالان فنی و اقتصادی دانش بنیان است.

مدیر غرفه دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قم بیان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم دارای 18 مرکز است که بسیاری از این مراکز در راستای علوم فنی و برخی از مراکز از جمله دانشگاه شهید محلاتی نیز در زمینه علوم انسانی به فعالیت می پردازد.

وی گفت: از جمله مراکز فعال در زمینه علوم انسانی، مرکز جهانی علوم اسلامی است که در عرصه مورد نیاز چون امور فرهنگی، مدیریت مروج اندیشه ای و سیاسی، امور زائرین و.... فعالیت آموزشی دارند.

ابراهیمی بیان کرد: اکثر مراکز دانشگاه در عرصه فناوری فعالیت می کنند و از جمله آنها می توان به مرکز علمی کاربردی دانشگاه علوم پزشکی استان اشاره کرد که در زمینه تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و اتاق عمل فعالیت فناورانه دارد.

مدیر کلینیک مشاوره کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم گفت: برخی از مراکز علمی کاربردی استان در غرفه‌های مختص به دستگاه خود در این نمایشگاه شرکت کرده اند ولی در کل، این فعالیت ها در قالب دانشگاه های علمی کاربردی استان انجام می شود؛ مراکز فنی حرفه ای و جهاد کشاورزی از جمله مراکزی هستند که در زمینه های فنی و مهندسی فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: یکی از فعال ترین غرفه های این نمایشگاه، غرفه دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قم است که در سه بخش پا به نمایشگاه پژوهش استان گذاشته است؛ بخش اول غرفه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرتبط به معرفی رشته های دانشگاه و معرفی توانمندی های دانشگاه جامع و دانشجویان و اساتید و کارکنان این دانشگاه است که مخاطبان مختلفی را نیز به سوی خود جلب کرده است.

ابراهیمی اظهارکرد: بخش دوم مرتبط به مراکز وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی هستند که فعالیت آنها منجر به تولید محصول شده است و آثار آنها در این غرفه به نمایش در آمده است که از جمله آنها می توان به مرکز علمی شهرداری، مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر، مرکز علمی کاربردی امور مالیاتی، مرکز علمی کاربردی شهید محلاتی و... اشاره کرد.

وی گفت: بخش سوم این غرفه نیز شامل کلینیک مشاوره و کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم است که در این غرفه نیز مشاوره های علمی، شغلی، فنی و کارآفرینی به دانشجویان و علاقه مندان ارایه می شود؛ در این کلینیک دستاوردهای کارآفرینان در قالب بازار مشاغل به نمایش درآمده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: