• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۵
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-5086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

اختراعات و طرح های دانشجویان پلی میان دانشگاه و صنعت است

مسئول غرفه دانشگاه شهاب دانش در هجدهمین نمایشگاه پژوهشی و فناوری قم گفت: بیشتر اختراعات و طرح های دانشجویان در دانشگاه شهاب دانش پلی میان دانشگاه و صنعت است.

حمید رضا فرخی در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری قم، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با ابراز خرسندی از فرصت های بالنده نمایشگاه برای دانشجویان و پژوهشگران عنوان کرد: بیشتر اختراعات و طرح های دانشجویان در دانشگاه شهاب دانش پلی میان دانشگاه و صنعت است.

مسئول غرفه دانشگاه شهاب دانش در نمایشگاه پژوهشی و فناوری قم، افزود: در حال حاضر شاخص ترین کارها در این نمایشگاه گیرنده ها و فرستنده های مخابراتی روی باند یو اچ اف با طراحی بلند تا ده کیلومتر در انتقال دیتا می باشد.

وی تصریح کرد: در این ایده یک سری پروتکل ها را طراحی کرده ایم که پروتکل های امن و ارتباطی طبق استانداردهای جهانی می باشد، تا انتقال دیتا به صورت امن باشد و با حساسیت بالای فرستنده اطلاعات را می گیرد و به گیرنده با سرعت بالا منتقل می سازد.

فرخی یادآور شد: یکی دیگر از طرح ها در این نمایشگاه از سوی دانشگاه شهاب دانش پارکینگ هوشمند است با توجه به اینکه به سمت هوشمند سازی پیش می رویم و دنیا حرکتی به سمت و سوی هوشمند سازی در پیش گرفته رویکرد ما نیز به این سمت و سو در حرکت است.

وی خاطرنشان کرد: این سیستم هوشمند به روش های مختلفی کار می کند بحث هوشمندی را با روش های ارزان و با نصب دوربین و فرآیند پرداش تصویر طراحی کرده ایم.

مسئول غرفه دانشگاه شهاب دانش در نمایشگاه پژوهشی و فناوری قم عنوان کرد: این سیستم در پارکینگ های بدون سقف و همچنین در پارکینگ های مسقف فعال است و با نوع کاربری خود راننده می تواند از طریق سیستم هوشمند جای خالی را تشخیص دهد.

وی بیان کرد: ریاست دانشگاه در پروژه ای تحقیقاتی تست‎تر زاویه بار را ساختند که در نیروگاههای صنعتی و قدرتی جایگاه ویژه ای دارد، چنین دستگاهی که در جهان بی نظیر است پارامتر مهمی به شمار می رود.

فرخی خاطرنشان کرد: شیرهای الکترونیک در برق قدرت نیز از طرح های دیگری است که در نمایشگاه عرضه شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: