• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 969-2787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله حسینی بوشهری:

برنامه‌های فرهنگی بر اساس میزان اثرگذاری توسعه یابد


آیت‎الله حسینی بوشهری بیان کرد: واقعیت این است که وضع موجود، قانع کننده نیست؛ یعنی با در نظر گرفتن حجم تبلیغات و برنامه ریزی‎های دشمن، باید مباحث فرهنگی با محوریت مساجد و بر اساس میزان اثرگذاری توسعه یابد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت‎الله حسینی بوشهری، پیش از ظهر امروز در دیدار با دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: مهمترین دغدغه انقلاب اسلامی ایران در کنار دغدغه‎های مرتبط به مسایل سیاسی، اقتصادی و...، مساله فرهنگی است.

وی افزود: از ابتدای انقلاب دستگاه‎های متعددی در کشور متکفل حوزه‎های مختلف فرهنگی شدند؛ سازمان و دفتر تبلیغات، اوقاف، دبیرخانه کانون‎های مساجد، وزارت ارشاد و.... از جمله این نهادها بودند.

آیت‎الله حسینی بوشهری بیان کرد: واقعیت این است که وضع موجود، قانع کننده نیست؛ یعنی با در نظر گرفتن حجم تبلیغات و برنامه ریزی‎های دشمن، باید مباحث فرهنگی با محوریت مساجد توسعه یابد.

وی گقت: با توجه به طراحی‎های دشمن باید طراحی‎های جدیدی انجام شود؛ یعنی نباید به وضع موجود بسنده کنید؛ در هر بازه زمانی نیازمند بازنگری در برنامه‎ها هستیم و وحی منزلی نیست که هر برنامه‏ای که آغاز شد، همیشه ادامه یابد بلکه باید برنامه ها بر اساس میزان اثرگذاری توسعه یابد.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه عنوان کرد: در برنامه‎های فرهنگی باید از افراد موثر و با تجربه و اثرگذار کمک بگیرید؛ همه فعالان فرهنگی باید مساجد را محور فعالیت‎های خود قرار دهند.

وی افزود: امروز نسل نوجوان و دانش آموز و دانشجوی ما ظرفیت عظیمی هستند که باید آنها را دریافت؛ باید ارتباط کانون های مساجد با مدارس پیرامون مسجد توسعه یابد؛ باید از آنها دعوت کرد تا به مساجد بیایند و ارتباط دانش آموزان را با مساجد حفظ و ارتقا داد.

آیت‎الله حسینی بوشهری بیان کرد: هرجایی که مساجد را محور قراردادیم موفق عمل کرده ایم؛ قطعا هیچ مرکز فرهنگی جز مسجد نمی تواند این چنین اثرگذار و قوی باشد.

وی گقت: در زمینه فرهنگی باید روی ظرفیت حوزه نیز حساب ویژه ای باز کنید زیرا طلاب جوان و خوش فکر، قطعا می توانند تحول بنیادینی در زمینه فرهنگی ایجاد کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: