• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 969-3087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله مقتدایی:

هدف دشمن، دور کردن جوانان از قرآن و مساجد است

آیت الله مقتدایی تصریح کرد: فراگیری نکات و موعظه‌های قرآنی، راه نجات جوانان است و دشمنان نیز سعی دارند که اجازه ورود جوانان به این حوزه را ندهند؛ هرچه در این مسیر کوشا باشیم در حقیقت با خواسته دشمنان مقابله کرده‎ایم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت‎الله مقتدایی عصر امروز در دیدار با مدیران ستادعالی کانون‎های فرهنگی هنری مساجد کشور در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: برنامه‎های فرهنگی باید پر محتوا و گسترده و غنی باشد و با زبان لین و مهر و محبت به جوانان عرضه شود.

وی افزود: در زمان طاغوت انس مردم با قرآن بسیار ضعیف بود و قرآن بین دانش آموزان، جوانان و دانشجویان مطرح نبود و قرآن کریم در مهجوریت کامل به سر می‎برد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه بیان کرد: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، قرآن کریم گسترش بسیار خوبی در همه خانواده‎ها پیدا کرده است؛ امروزه بسیاری از جوانان عاشق و علاقه مند به فرهنگ قرآن کریم هستند؛ امروزه بسیاری از کودکان آیات قرآنی را بدون اینکه سواد خواندن داشته باشند از حفظ می‎توانند قرائت کنند.

وی گفت: قرآن کریم در سوره یونس، یکی از نشانه های معجزه بودن خود را زبان موعظه می داند زیرا زبان موعظه، زبان تجلیل و تکریم و پند است.

آیت‎الله مقتدایی بیان کرد: امروز دشمنان، سعی می کنند که جوانان ما از قرآن کریم، دور باشند زیرا هرچه جوانان به قرآن و مساجد و کانونهای مساجد مرتبط باشند، دشمنان را در نقشه هایشان ناکام می گذارند.

وی بیان کرد: فراگیری نکاتی که در قرآن وجود دارد و همچنین موعظه‌های قرآنی راه نجات جوانان است و دشمنان نیز سعی دارند که اجازه ورود جوانان به این حوزه را ندهند؛ هرچه در این مسیر کوشا باشیم در حقیقت با خواسته دشمنان مقابله کرده‎ایم.

وی عنوان کرد: کسانی که با قرآن آشنا باشند تحت تاثیر اهداف گسترده آنها قرار نمی گیرند و به دنبال اهداف آنها نمی روند؛ هرچه جوانان از قرآن دور شوند، نیات دشمنان بیشتر محقق می‎شود.

عضو شورای عالی حوزه‎های علمیه بیان کرد: هدف دشمنان از دور کردن جوانان از قرآن و مساجد آن است که بتوانند تبلیغات مسموم خود را به جوانان ما تحمیل کنند و هرچه در این مسیر تلاش بیشتری داشته باشیم و بتوانیم جذابیت بیشتری ایجاد کنیم ،قطعا دشمنان ناکام خواهند ماند.

وی گفت: هرچه جذابیت برنامه های فرهنگی و قرآنی بیشتر شد، تاثیرات کارهای فرهنگی و قرآنی در مساجد بیشتر می‎شود؛ انس جوانان به مسجد و انس آنها به معارف دینی می تواند آثار قرآن را افزایش دهد.

آیت‎الله مقتدایی اظهارکرد: قرآن کریم با موعظه بودن خود جذابیت بالایی دارد وباید بتوانیم با مطالب قرآنی جوانان را به مسجد، وحدت، اتحاد و هم یاری و همفکری در فعالیت های دینی دعوت کنیم.

وی گفت: قرآن کریم باید محور فعالیت‎های فرهنگی مساجد باشد؛ قرآن کریم، پند و موعظه است و غفلت‎ها را از اذهان می‎شوید؛ باید نکات اثرگذار و جذاب را در قالب های مختلف منتشر کنیم و به عنوان فراوردهای قرآنی به جامعه منتقل کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: