• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-5286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عزت نفس مهم‌ترین عنصر موفقیت است


یکی از اساتید روان‌شناسی از عزت نفس به عنوان مهم‌ترین عنصر موفقیت و زیربنای اصلی اعتماد به نفس نام برد و گفت: فرد فاقد عزت نفس درگیر دروغ‌گویی، توجیه و تهمت می‌شود و اکنون بسیاری از افراد درگیر این مشکل هستند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، محمود انوشه امروز در همایش بزرگداشت روز دانشجو در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم با محوریت «سبک زندگی دانشجویی» با اشاره به اینکه جاده موفقیت سختی‌های مختلفی را به دنبال دارد، اظهار کرد: برای عبور از این جاده باید از عناصر مختلف از جمله جسارت، تفکر، امید و تفکر استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه هر فردی که دارای مدرک دکتری است حتما با سواد نیست، اضافه کرد: اگر فردی فقیر است حتما گدا نیست، نباید فقط به ظواهری توجه کنیم که پشت آنها حقایق بسیاری نهفته است.

انوشه از عزت نفس به عنوان مهم‌ترین عنصر موفقیت و زیربنای اصلی اعتماد به نفس نام برد و ادامه داد: فرد فاقد عزت به نفس درگیر دروغ‌گویی، توجیه و تهمت می‌شود و اکنون بسیاری از افراد درگیر این مشکل هستند اما در نقطه مقابل مسؤولیت‌پذیری، خطرپذیری، شکست‌پذیری و عبرت‌پذیری از ویژگی‌های افراد دارای عزت نفس است.

لازم به ذکر است، بسیج دانشجویی، دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در راستای برگزاری این همایش مشارکت داشتند.

همچنین، در همایش روز دانشجو، دانشجویان برتر جشنواره فرهنگی ولایت در رشته‌های مختلف عکاسی، ادبی و شعر و فتوشاپ با دریافت لوح تقدیر و هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.

برپایی نمایشگاه آثار دانشجویان قمی در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی از دیگر برنامه‌های روز دانشجو در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: