• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-5914-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس شورای شهر قم:

مدیریت قبل از بحران، میزان زیادی از خسارات را کاهش می دهد

رئیس شورای شهر قم گفت: مدیریت قبل از بحران و حادثه، میزان زیادی از خسارات جانی و مالی را کاهش می دهد در این خصوص باید منابع لازم برای مدیریت لازم اتخاذ گردد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،‌ عبدالله جلالی شامگاه دوشنبه در هجدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری با اشاره به ابعاد گسترده حادثه تلخ زلزله اخیر عنوان کرد: پیشگیری و آمادگی در برابر بحران ها ابعاد مختلفی دارد که تخصیص اعتبارات و مجهز شدن به امکانات لازم و ایجاد آمادگی و ارائه آموزش از جمله نیازهای مهم است.

رئیس شورای شهر قم افزود: مدیرت و هماهنگی، لازمه مواجهه با بحران ها می باشد، متاسفانه هنوز به مدیریت یک‌پارچه نرسیده ایم و گاهی تداخل مسئولیت ها را در زمان بحران شاهد هستیم.

وی اظهار داشت: یکی از شاخص های مواجهه با حوادث، آموزش های لازم است وظایف خود مردم نیز در بحران ها دارای اهمیت می باشد آن ها نیاز به آموزش دارند چراکه بدون آموزش می توانند تشدید کننده حوادث باشند.

جلالی یادآور شد: حوادثی مانند زلزله نگران کننده و مخرب است و مدت ها فشار روحی بر مردم باقی می گذارد در این ارتباط باید از تجارب بحران های تلخ گذشته در کاهش آسیب ها و خدمت رسانی بهتر استفاده کرد.

وی بیان کرد: برای پیشگیری از بحران، مدیریت منابع و اعتبارات نیز باید مورد توجه باشد مرکز ثقل مشکلات استان، شهر مقدس قم است بر همین اساس باید اعتبارات و منابع ویژه ای در مدیریت بحران به شهر قم اختصاص یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: در سهم استانی و تجهیز زیرساختها باید به مدیریت منابع توجه شود، همچنین پیشگیری و آمادگی برای مقابله با بحران‌ها باید مورد توجه مجموعه‌های مختلف قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در این راستا باید فراهم‌سازی امکانات، افزایش نظارت و توسعه آموزش‌ها مورد تاکید قرار گیرد ضمن اینکه به تقسیم بندی صحیح امور برای تسریع در فعالیت ها اهتمام ورزید.

جلالی متذکر شد: با آموزش های لازم در حوزه ایمنی خسارات و تلفات کاهش می یابد همچنین باید به بیمه ها نیز بهای لازم را داد تا در حوادث بتوان به جبران خسارات پرداخت، به ویژه اینکه کشور در شرایط بحرانی و حوادث متعددی قرار دارد بیمه می تواند ره آورد آرامش باشد.

وی با گرامیداشت روز معلولان نیز گفت: این عزیزان در جامعه دارای حق قانونی و شرعی هستند و ما عهده دار تکالیف زیادی در قبال معلولان می باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: توجه به معلولان از مسئولیت‌های مهم مسئولان در نظام است در این راستا مدیریت شهری و شهرداری وظایفی در مناسب سازی و ایجاد شرایط رفاهی برای معلولان می باشند.

وی عنوان کرد: معلولان بخشی از جامعه هستند و نباید نسبت به آن ها نگاهی ترحمی داشت بلکه بسترهای زندگی خوب باید برای آنان فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: