• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-5486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

حاجی بابایی در دانشگاه قم مطرح کرد:

تنها راه مقابله با دشمن، تفکر حججی‌ها و احمدی‌روشن‌هاست

حاجی بابایی با بیان اینکه دشمن فقط از دو نقطه ضعف عقب نشینی میکند، عنوان کرد: این دونقطه ضعف یکی تفکر مقاومت امثال سردار سلیمانی‌ها و شهید حججی‌ها و دیگر تفکر علمی احمدی‌روشن‌هاست.


به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حمیدرضا حاجی بابایی امروز در همایش روز دانشجو در دانشگاه قم، گفت: آمریکا با ایجاد یک ارتش پارتیزانی عظیم به نام داعش که ریشه تفکر آن ها به قرن ۸ و وهابیت برمیگردد و نگاهشان مخالفت با اهل بیت و عاشورا بود، هدف ایجاد شکاف بین اهل تسنن و تشیع را دنبال می کرد که شکست خورد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دلیل قدرتمند شدن داعش، الگو گرفتن و استفاده از فرهنگ شهادت طلبی موجود در تشییع بود اما چون این الگو تقلیدی و ریشه نداشت، شکست خورد.

وی همچنین اظهار داشت: داعش در منطقه شکست خورد و از صحنه روزگار محو شد ولی همچنان تفکر داعشی ادامه دارد؛ این تفکر خطرناک است و آمریکا همچنان به دنبال توطئه دیگر برای گسترش این تفکر می‌باشد.

وی افزود: ما در طول تاریخ انقلاب اسلامی همواره با آمریکا پنجه در پنجه  بوده ایم، این پیکار عقب نشینی ندارد و عقاید ما همیشه با آمریکا در هماورد است، در این چند ساله همیشه آمریکا در این پیکار شکست خورده لذا به دنبال این است که با ایجاد جنگ و التهاب در منطقه به اهداف خود دست پیدا کند.

**آمریکا برای پیشبرد اهداف خود خارج از چارچوب ها، ترامپ دیوانه را علم کرده است

حاجی بابایی همچنان در خصوص مذاکرات هسته ای اظهار داشت: یک هیئت حاکمه در آمریکا وجود دارد که تصمیمات کلان را میگیرند، زمانی اوبامای سیاه پوست میتواند اهداف آنان را پیش ببرد و امروز سیاستشان این است که با سرکار آوردن ترامپ و دیوانه جلوه دادن او تمام منطق ها و قواعد جهانی را زیر پا بگذارند و از خطوط قرمز عبور کنند و هرکار غیر معمولی را انجام دهند.

وی افزود: آمریکا امروز به این نتیجه رسیده است که با منطق نمیتواند با ایران مقابله کند و میخواهد در خارج از چارچوب مذاکرات هر کاری که از دستشان برمیاید برای خروج از خط قرمز ها انجام دهند ولی نمیخواهند به این اذعان داشته باشند و برای پیشبرد اهداف خود ترامپ دیوانه را جلو انداخته اند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبت های خود در خصوص دشمنی آمریکا اظهار داشت: آمریکا فقط از دو نقطه ضعف عقب نشینی میکند، این دونقطه ضعف یکی تفکر مقاومت امثال سردار سلیمانی‌ها و شهید حججی‌ها است که آمریکا را از پای درمیاورد و دیگر نقطه ضعف آن‌ها تفکر علمی احمدی‌روشن‌هاست که آمریکا نمیتواند جلوی این دوتفکر بایستد و عقب نشینی خواهد کرد.

**دانشجو بیان قدرتمند مشکلات جامعه باشد/حرکت‌های دانشجویی قربانی حرکات سیاسی نشود

وزیر اسبق آموزش و پرورش در خصوص روز دانشجو اظهار داشت: دانشجو باید پیشتاز باشد، دانشجوی جوان و پرانرژی، نوک پیشرو جامعه است و باید حرف اول را در جامعه بزند و نماد قدرتمند بیان مشکلات اجتماعی باشد.

وی اضافه کرد: دانشجو ممکن است سلیقه خاصی داشته باشد ولی نباید سلیقه ای رفتار کند و حرکات دانشجویی نباید قربانی حرکات سیاسی شود؛ دانشجو باید جلوی زیاده خواهی و اشرافی گری را بگیرد و مسئولین احساس کنند تحت نظارت دانشجو هستند و بدانند اگر خوب عمل نکنند مورد نقد دانشجویان قرار خواهند گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: