• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-5586-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد:

تحصیل 1 هزار و 962 دانش آموز معلول در مدارس استثنایی قم

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: 1 هزار و 962 دانش آموز معلول در استان قم تحصیل می کنند که بیشتر آن ها دارای توانمندی های بالایی در عرصه های مختلف هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حمیدرضا شیخ‌الاسلام امروز در همایش ویژه دانش آموزان استثنایی استان به مناسبت روزجهانی معلولين که در كانون فرهنگی تربيتی مریم برگزار شد، افزود: در میان این معلولان 438 نفر دچار مشکل ناشنوایی، 111 نفر مشکلات بینایی، 213 نفر مشکلات حرکتی، 153 نفر آسیب ذهنی و 47 نفر دارای مشکل رفتاری می باشند.

وی تصریح کرد: همچنین در جهت خدمت به دانش آموزان معلول 28 مدرسه استثنایی فعال است که با 514 فرهنگی متخصص اداره می شود.

شیخ الاسلام بیان کرد: بسیاری از این دانش آموزان دارای رتبه های برتر در رشته های مختلف می باشند و نشان داده اند که معلولیت به هیچ عنوان محدودیت نیست.

وی خاطرنشان کرد: مدارس استثنایی در سطح استان به همت مدیران توانمند و خیرین، خدمات قابل قبولی به معلولان ارائه می دهند و در این مدارس آموزش ها در سطح بالایی برای دانش آموزان در نظر گرفته می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: دانش‌آموزان معلول با تلاش خود در مسیر رشد و تعالی قدم بر می دارند و خوشبختانه نگرش جامعه نیز به این دانش آموزان و افراد معلول تغییر یافته است، همه باید در ایجاد فضای مناسب برای پیشرفت دانش آموزان معلول گام برداریم و امکانات لازم را در اختیار این عزیزان قرار دهیم.

شیخ الاسلام بیان کرد: در مدارس استثنایی معلمان فداکاری تلاش می کنند که باید وجه تمایزی با دیگر معلمان برای آنان در نظر گرفت، چرا که زحمات بیشتری در روند آموزش متقبل می شوند.

وی تصریح کرد: اداره استثنایی با تلاش مدیران این عرصه توانسته خدمات مفیدی را به دانش آموزان ارائه کند، اما باید این تلاش ها نیز ارتقاء یابد تا آنجا که دانش آموزان استثنایی با کمترین مشکلات مواجه باشند.

گفتنی است در این همایش از استعدادهای برتر دانش آموزی در مدارس استثنایی و برخی از خیرین تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: