• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 969-3287-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله کعبی:

رسول الله(ص) منادی صلح و اسلام دین مهرورزی است

عضو خبرگان رهبری گفت: رسول الله(ص) منادی صلح و نوع دوستی و اسلام دین مهرورزی و مهربانی است.

آیت الله عباس کعبی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با گرامیداشت 17 ربیع الاول سالروز میلاد حضرت محمد(ص) و هفته وحدت افزود: آن چه موجب گرایش انسانهای بیشماری به دین مبین اسلام شد اخلاق حسنه پیامبر(ص) و برکات این دین متمدن و انسان ساز می باشد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از آیات الهی انسان را از پرخاشگری و تندخویی بر حذر می دارد، در این دین بزرگ که مروج آن پیامبر(ص) به عنوان رحمت العالمین می باشد، عطوفت و اخلاق و منش انسانی مورد تاکید بسیار است.

آیت الله کعبی بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) هیچ گاه با قدرت و زور به فتح کشورها نپرداختند بلکه با نفوذ در قلب ها، دین اسلام را در کشورهای مختلف ترویج کردند و یک دگرگونی، تحول و تمدن بزرگ در دورانی که جاهلیت حکم‌رانی می کرد به وجود آوردند.

وی اظهار داشت: اسلام دین دفاع از مظلومان و دستگیری از ستم دیدگان و همراهی با بینوایان است، در چنین دینی هیچ گاه تندخویی و خون ریزی و کشتار جایی ندارد، از این رو دینی که داعشیان مروج آن هستند دارای اصالتی نیست و با اسلام ناب محمدی(ص) سنخیتی ندارد.

عضو خبرگان رهبری یادآور شد: وهابیون، داعشیان و تکفیری ها در واقع هیچ شناخت واقعی از دین اسلام و شخصیت برجسته پیامبر اسلام(ص) ندارند و در مسیر اسلام هراسی دست به هر جنایتی می زنند.

وی گفت: آن ها پیرو مکتب اسلام و حضرت محمد(ص) نیستند و با رفتار وحشیانه خود دینی بزرگ و تمدن ساز را به سخره گرفته اند و به تخریب آن می پردازند.

**گسترش اسلام بواسطه معرفی شخصیت پیامبر(ص) 

آیت الله کعبی افزود: آموزه های اخلاقی اسلام انسان را در مسیر حق، درستی، راستی، صداقت، امانت داری، عدالت و مهربانی و همه خصیصه های انسانی قرار می دهد.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) برای چنین دستاوردهایی سالها تلاش کرد و مشقت های زیادی را متحمل گردید اما با عشق و علاقه ای که به امت خود داشت در مسیر رسالت قدم برداشت و در برابر دشمنی ها و ستم هایی که به ایشان روا می شد صبر و بردباری پیشه می کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: اگر بتوان شخصیت بزرگ و برجسته پامبر(ص) را به نیکی معرفی کرد دین حقیقی اسلام نیز در جهان گسترش می یابد.

**وحدت مهم ترین راهبرد در حفظ عزت مسلمانان است

وی بیان کرد: وحدت و انسجام میان امت اسلام مهم ترین بخش از رسالت نبی اکرم(ص) است، چرا که در سایه وحدت و همدلی می توان بسیاری از مشکلات در جوامع اسلامی را حل کرد و محیطی امن و آرام به وجود آورد.

آیت الله کعبی اظهار داشت: امت اسلام با وحدت و همدلی و انسجام به قدرت می رسند در واقع وحدت مهم ترین راهبرد در مواجهه با دشمنان و حفظ عزت مسلمانان و تحقق اهداف اسلام است.

وی در پایان گفت: در وحدت اسلامی، مشترکات میان مسلمانان در محوریت قرار می گیرد و تفرقه از میان می رود بی شک یاد و نام و منش پیامبر اکرم (ص) وحدت‌آفرین است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: