• یکشنبه ۲۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

توصیه های هواشناسی کشاورزی سه روزه زراعی و باغی

 
توصیه های هواشناسی کشاورزی سه روزه  زراعی و باغی مربوط به سامانه تهک کشاورزی استان از سوی اداره کل هواشناسی قم اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، توصیه های کاربردی هواشناسی به باغداران محصولات پسته، انار و گردو برای روزهای 26 تا 28 آذر در استان قم برگرفته از سامانه تهک اعلام شد.

بر اساس این گزارش، توصیه ها شامل آماده سازی و حفر کانال جهت احداث باغات پسته، پوشاندن شاخه های حاصل از رشد پیوندک درختان گردو با فوم جهت حفاظت از خسارت سرما و یخ زدگی، به کارگیری کودهای دامی بهمراه کودهای پتاسه جهت افزایش مقاومت کلیه درختان به سرما بخصوص در درختان گردو و انار، از پاجوش های درختان انار که در سال قبل کف بر شده اند در برابر سرما زدگی محافظت گردد، مبارزه با بیماری شانکر باکریایی درختان گردو با بکارگیری سموم مسی مانند اکسی کلرور مس، می باشد.

همچنین توصیه های کاربردی به کشاورزان استان در روزهای 26، 27 و 28 آذر برای محصولات جو، گندم و کلزا نیز ارائه شده است.

در صورت مشاهده نیاز گیاه به آب عملیات آبیاری به نحوی انجام پذیرد که تا زمان شروع برودت هوا این عملیات به اتمام رسیده باشد، محلول پاشی عناصر غذایی بهتر است به علت برودت هوا در چند روز آینده انجام نپذیرد، سم پاشی مزارع بهتر است به علت برودت هوا در چند روز آینده انجام نپذیرد، در مزارع کلزا در صورت نیاز مزرعه به کود سرک این عملیات بلامانع است، با توجه به پیش بینی برودت هوا از کودهای پتاسه جهت بالا بردن مقاومت گیاه استفاده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: