• دوشنبه ۲۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-5887-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم:

وحدت حوزه و دانشگاه زمینه‌ساز تقویت بنیه‌های علمی و تعالی ارزش‌های دینی است

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم گفت: وحدت حوزه و دانشگاه زمینه ساز تقویت بنیه های علمی و تعالی ارزش های دینی و معرفتی در جامعه است.

دکتر محمد علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم با گرامیداشت 27 آذر ماه روز وحدت حوزه و دانشگاه عنوان کرد:شهید مفتح پیشگام وحدت حوزه و دانشگاه بود تا در سایه چنین وحدتی، جامعه به تعالی برسد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم افزود: علم و دین دو عنصر مهم و مکمل هم هستند و وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند جامعه در مسیر پیشرفت و رشد و بالندگی قرار می گیرد.

حسینی خاطرنشان کرد:قشر فرهیخته دانشگاه و نخبگان حوزه با هم گرایی و وحدت و حتی برگزاری مناظرات در موضوعات مشترک و تعاملات علمی و پژوهشی می توانند چنین بالندگی و رشدی را در جامعه به وجود بیاورند.

وی تصریح کرد:وحدت حوزه و دانشگاه همچنین موجب عزت کشور و احیاء ارزش های دینی و خودباوری علمی در عرصه های مختالف می باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم تاکید کرد:فضاهای دانشگاهی و حوزوی باید ظرفیت های لازم را در جهت تعامل و وحدت حوزه و دانشگاه به وجود بیاورند و موانع موجود را از جلوی پای دانشجویان و طلاب بردارند.

وی گفت:در طول انقلاب اسلامی دستاوردهای مهمی از طریق این وحدت و همگرایی ایجاد شده است تحقق این وحدت رسالتی خطیر است که باید بسترهای لازم را در جامعه برای این همگرایی به وجود آورد.

حسینی بیان کرد:بدون وجود خودباوری علمی به پیشرفت و فناوری و صنعت و توسعه دست پیدا نمی کنیم و بدون ارزش های دینی و اعتقادی نیز، جامعه به تعالی ارزشی و اخلاقی و معنوی نمی رسد.

وی اظهار داشت:به نظر می رسد اساتید و مسئولان حوزه و دانشگاه و جامعه روحانیت باید در جهت تبیین جایگاه وحدت حوزه و دانشگاه با برنامه ریزی های مدونی ورود پیدا کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم در پایان یادآور شد:بهره گیری از رهنمون های رهبری و بزرگان دین و مراجع نقش مهمی در افزایش این وحدت مبارک و عزت آفرین و بالنده دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: