• سه شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1984-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مشاور ارشد هیات رئیسه اتاق بازرگانی قم:

نهراسیدن از شغل، ایده پردازی و مهارت، لازمه تحقق کارآفرینی و فقر زدایی است

کارآفرین نمونه کشور گفت: نهراسیدن از شغل، ایده پردازی و مهارت لازمه تحقق کارآفرینی و فقر زدایی و موفقیت در اشتغال است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حسن آقاجانی در همایش بزرگ رابطه کارآفرینی و فقر زدایی که با مشارکت انجمن علمی اقتصاد دانشگاه قم و جهاد دانشگاهی واحد استان قم با هدف تبیین جایگاه کارآفرینی در رونق اقتصادی و از میان بردن فقر در دانشگاه قم برگزار شد، عنوان کرد: یکی از ارکان مهم در کارآفرینی این است که دولت ها مسئولیت سنگینی در ایجاد زیرساختهای اشتغال در جامعه دارند و باید با رفع موانع بسترها را برای بخش خصوصی و ایده پردازان در کارآفرینی فراهم سازند.

مشاور ارشد هیات رئیسه اتاق بازرگانی قم افزود: همچنین دولت ها باید مسیر تولید را برای تولیدکنندگان هموار سازند تا یک تولید کننده، کارآفرین و صادرکننده بتواند با خیالی آسوده به فعالیت های اقتصادی بپردازد.

آقاجانی افزود: اگر افرادی که در دولت روی کار می آیند برنامه‌ی مدون اقتصادی داشته باشند جامعه به سمت اشتغال زایی و کارآفرینی و فقر زدایی حرکت می کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های جدی در تولید ملی، هزینه های بالای تولید است که برای کاهش آن هنوز تدابیر لازم اتخاذ نشده است.

این کارآفرین برجسته کشور عنوان کرد: قیمت تمام شده تولیدات وقتی توجیه اقتصادی نداشته باشد در نهایت در صادرات نیز موفقیتی به دست نمی آید و کارآفرین پشتوانه ای برای حفظ ظرفیت ها ندارد.

وی گفت: تعرفه های بیمه و مالیات و حامل های انرژی هر کدام هزینه تولید را دو چندان می کند و تولید کننده با یک حساب سرانگشتی در خصوص ارزیابی عملکرد از تلاش دلسرد می شود.

آقاجانی ادامه داد: ما باید در روند تولید و صادرات و رفع فقر، از تجربیات کشورهای پیشرفته استفاده کنیم تا به راهکارهای علمی و تجربی خوبی دست یابیم.

وی اظهار داشت: در کشوری مانند چین برای کاهش هزینه های تولید، اقدام به راه اندازی کارگاههای کوچک خانگی کردند و همراهی خوبی با تولید کنندگان و صادرکنندگان اتخاذ شد.

مشاور ارشد هیات رئیسه اتاق بازرگانی قم بیان کرد: امروز هزینه های سرسام آور موجب نگرانی و ترس تولید کنندگان می شود و مجالی برای حضور در عرصه تولید و صادرات نمی دهد.

وی تصریح کرد: علاوه بر دولت ها، اشخاص هم در اشتغال زایی سهیم هستند اگر جوانی خود را باور کرد باید توانمندی های خود را در جهت اشتغال ثابت کند.

آقاجانی ادامه داد: جوانان باید مهارت های لازم را در ایجاد اشتغال کسب کنند و با ایده پردازی این مهارت ها را در مسیر صحیحی قرار دهند.

وی گفت: هیچ کس نباید از شغلی بترسد و آن را مایه خجالت خود بداند اگر می خواهیم در فقر زدایی موفق باشیم باید به طور جدی کار را مایه افتخار خود بدانیم.

آقاجانی در پایان یادآور شد: بسیاری از افراد بدون سرمایه کاری را آغاز کردند و فقط با مهارت های لازم کارآفرینی را رقم زدند، جوانان تحصیل کرده باید بدانند که در کارآفرینی مهم ترین سرمایه مسئولیت پذیری و مهارت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: