• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9610-386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم خبر داد:

ارائه بیش از 1میلیون‌و800هزار نفرساعت آموزش مهارتی در استان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم از ارائه بیش از 1میلیون و 800هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در 9 ماهه سال جاری توسط آموزشگاه‌های آزاد قم خبر داد. 

به گزارش ایسنا منطقه قم، احمد عطارنیا با اعلام این خبر گفت: در مقایسه عملکرد 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، 19 درصد افزایش داشته است و در حال حاضر 90 درصد از تعهدات آموزشی بخش غیر دولتی استان انجام پذیرفته است.

عطارنیا بیان کرد: این آموزش ها در 206 آموزشگاه آزاد فعال دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بخش های صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی ارائه شده است که تعداد 8هزار و 684 نفر شامل 5هزار و 865 زن و 2هزار و 819 مرد در حرفه‌های مورد علاقه خود آموزشهای مهارتی را فرا گرفتند.

وی افزود: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای توسط بخش خصوصی و با کسب مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و بر اساس برنامه‌های درسی و استانداردهای مهارت آموزش مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و تأمین عوامل آموزشی واجد شرایط نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای اقدام می‌کنند.

عطارنیا اظهار داشت: آموزش های بخش خصوصی در 9 ماه گذشته سال جاری در 138 حرفه آموزشی از زیر مجموعه 23 رشته آموزشی برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: از اهداف مهم استان اعطای مجوز های آموزشی در رشته های جدید و متناسب با بازار کار موجود استان برای آموزش جوانان جویای مهارت و اشتغال است که در این راستا در سال جدید اقدام به صدور مجوز رشته های صنایع چوب، صنایع دستی(طلا و جواهرسازی)، صنایع دستی(سفال) و گردشگری نموده است.

عطارنیا در پایان اضافه کرد: مهارت آموزان در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد پس از اتمام دوره آموزشی، در دو مرحله آزمون کتبی و عملی شرکت کرده و پس از قبولی در این دو مرحله، گواهینامه مهارت کسب می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: