• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1014-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عضو شورای اسلامی شهر قم:

رویکرد خوب دولت در بودجه 97 قطع یارانه افراد پردرآمد است

عضو شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: رویکرد خوب و مثبت دولت در بودجه 97 قطع یارانه افراد پردرآمد است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام سید محمد آتش زر شامگاه دوشنبه در بیست و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری در نطق پیش از دستور خود افزود: دولت در 4 سال قبل زیر بار قطع یارانه افراد پردرآمد نرفت البته باید ساز و کارهایی تعریف شود تا وضعیت مالی افراد به خوبی شفاف و مشخص باشد که در این میان اقشار ضعیف با قطع یارانه مواجه و متضرر نشوند.

وی اظهار داشت: برخی از اقشار بی بضاعت جامعه شامل جامعه هدف ومددجویان نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) هستند که وضعیت مشخصی دارند و باید در شناسایی دیگر اقشار ضعیف نیز تلاش صورت پذیرد.

حجت الاسلام آتش زر عنوان کرد: از دیگر نقاظ مثبت بودجه سال 97 کاهش وابستگی به نفت و واقعی شدن قیمت های حامل انرژی است که می تواند در مدیریت منابع اثر گذار باشد البته نباید این امر به اقشار ضعیف فشاری وارد کند.

وی تصریح کرد: ارائه به موقع بودجه 97 به مجلس نیز از رویکردهای مثبت دولت است و این امر می تواند آثار مثبتی در برنامه ریزی های مدون داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر قم یادآور شد: از دیگر نقاط مثبت در این بودجه اولویت بندی طرح های عمرانی است که خود نقش مهمی در توسعه خواهد داشت.

وی بیان کرد: برنامه ریزی بودجه مبتنی بر عملکرد و تمرکز زدایی و استانی کردن بودجه از دیگر ابعاد مثبت بودجه سال 97 توسط دولت می باشد.

حجت الاسلام آتش زر عنوان کرد: بودجه امسال با بودجه های سال قبل تفاوت هایی داشت در این راستا متاسفانه هزینه های جاری دولت در طول 5 سال قبل سه و نیم برابر افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: کاهش 10 هزار میلیارد تومانی بودجه عمرانی در بودجه 97 یکی از ابعاد منفی به شمار می رود چرا که در کاهش اشتغال اثر گذار می شود.

عضو شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: امیدواریم در بودجه 97 دولت با تدبیر و امید خدمت به مردم به خصوص اقشار ضعیف را سرلوحه خود قرار دهد.

وی گفت: در جهت رفع مشکلات جامعه، لازم است نمایندگان مجلس در روند تصویب بودجه همه مشکلات و دغدغه های کشور را مد نظر قرار دهند چرا که آن ها رصد گر مشکلات آینده هستند.

حجت الاسلام آتش زر بیان کرد: در رابطه با مالیات بر ارزش افزوده انتظار می رود دولت رقم آن را مشخص نماید و سهم شهرداری ها از سوخت را بپردازد.

وی تصریح کرد: در جهت جلوگیری از بروز مشکل و چالش باید برخی از مسائل از جمله مشکلات موسسات اعتباری، حقوق بازنشستگان و افزایش قیمت بنزین، دولت باید راهکاری بیندیشد و تدبیر کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: