• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

افزايش ۵۰ درصدی کشفیات قاچاق در کشور/ بزودی پليس گمرک تشکیل می‌شود

جانشین فرمانده ناجا با بيان اين که قاچاق ضربه سختی به زیرساخت‌های اقتصادی کشور وارد مي کند، افزود: پليس تمام تلاش خود را بر روي باندهای بزرگ قاچاق متمرکز کرده و امسال نسبت به سال گذشته کشفیات قاچاق ۵۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از پایگاه خبری پلیس قم، سردار "اسکندر مومني" امروز در ديدار با آیت الله العظمی " جوادی آملی" با بيان اينکه میانگین جرايم نسبت به سال گذشته بهتر شده است، اظهارداشت: در سال جاري ترکیب جرايم مهم و خشن در کشور کاهش داشته البته در جرايم خرد سه درصد افزایش داشته ايم اما مجموعاً شرایط امنیتی نسبت به سال گذشته بهتر بوده است.

وي گفت: همه اذعان دارند محیط پیرامونی ايران ناامنی صادر می کند مخصوصا قاچاق مواد مخدر در مرزهای شرقی که بحمداله با حضور گسترده پليس در نقطه صفر مرزی تا عمق شهرها جرايم کنترل و امنیت قابل قبولی برقرار شده است.

سردار مومني افزود: در حوادث رانندگی علیرغم وجود 7 میلیون خودرو در سال های 84 و 85 حدود 28 هزار نفر در تصادفات کشته شدند، این در حالی است که امروز با 19 میلیون خودرو، کشته های رانندگی به کمتر از 16 هزار نفر رسیده، البته این آمار کمی نیست، باید تلاش کنیم تا با افزایش فرهنگ رانندگی، ایمنی بهتر خودروها، جاده ها و سرعت در امداد و نجات این آمار به حداقل ممکن برسد.

وي سپس به مأموريت اربعين در سال جاري اشاره کرد و گفت: در هيچ کجاي دنيا سابقه ندارد که حدود 3 میلیون نفر از 3 دروازه مرزی کشور طي مدتي خاص به سلامت عبور کرده و بازگردند.

جانشین فرمانده ناجا افزود: هیچ گاه نیروی انتظامی بدون کار نیست مانند زلزله اخير در کرمانشاه که پليس کشور با همه توان وارد شد، البته برخي همکاران و خانواده های شان در آنجا آسیب دیدند اما بلافاصله از سراسر کشور و از استان های همجوار به استان کرمانشاه نيرو اعزام شد.

وي با بيان اين که در حوزه مبارزه با مواد مخدر کشفیات پليس نسبت به سال گذشته 10 درصد افزايش داشته اما کافی نیست و باید در حوزه پیشگیری تلاش بیشتری داشت، تصريح کرد: خانواده ها و مدارس باید به اين حوزه توجه داشته تا فرزندان شان به مواد مخدر کشیده نشوند و پليس با تمام توان در حال مقابله بوده و در اين رابطه شهداي زيادي تقديم نظام اسلامي کرده است.

سردار مومني با بيان اينکه قاچاق ضربه سختی به زیرساخت‌های اقتصادی کشور و حوزه هاي کسب و کار و تولید ملي وارد مي کند، افزود: پليس تمام تلاش خود را بر روي باندهای بزرگ قاچاق متمرکز کرده و امسال نسبت به سال گذشته کشفیات قاچاق ۵۰ درصد افزایش داشته و پرونده های بالای ۵۰۰ میلیون تومان ۹۰ درصد افزایش داشته است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه از تشکيل پليس گمرک خبر داد و گفت: طي درخواست فرمانده محترم نیروی انتظامی به ستاد کل نیروهای مسلح اين مهم ابلاغ و بزودي شاهد تشکيل پلیس گمرک خواهيم بود تا با حضور نیروی انتظامی در مبادی رسمی کنترل بیشتری انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: