• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

بانک‌های استانی در راستای رفع موانع تولید همکاری کنند

رئیس اتاق بازرگانی استان قم خواهان همیاری و همکاری بیشتر بانک‌های استانی در راستای رفع موانع تولید و کمک به سرمایه‌گذاران استان شد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی قم، ابوالفضل خاکی در دهمین جلسه هیات نمایندگان این اتاق به حضور وزیر کشور در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اشاره کرد و گفت: رحمانی فضلی از آمادگی کامل این وزارتخانه برای همکاری در راستای رفع موانع تولید و اقتصاد سخن گفت؛ یکی از پیشنهادات وزیرکشور شکل‌گیری کارگروه‌هایی مشخص در مورد هر موضوع از سوی هیات نمایندگان اتاق ایران بود که به کمک آنها بتوان، هر مسئله را به صورت مجزا بررسی کرده و برای آن راهکار ارائه داد.

رئیس اتاق بازرگانی قم در خصوص مشکلات مرزی کشور به نقل از وزیر کشور  گفت : یکی از مشکلات این بخش به کوله‌برها مربوط می‌شود که در این رابطه تصمیم گرفتیم، بازارچه‌های مرزی و رسمی در نظر گرفته و به ساکنان روستاهای همان منطقه کارت‌های مخصوصی اعطا شود تا بتوانند در این بازارچه‌ها البته با تخفیف‌های گمرکی قابل‌توجهی فعالیت کنند.

خاکی با بیان اینکه بانک‌ها نقش کلیدی در یک سیستم اقتصادی ایفا می‌کنند، افزود: امروزه در تمامی سیستم‌های اقتصادی دنیا، بازار بانکی مهم‌ترین بازار مالی محسوب می‌شود، در حالی که بانک‌های بزرگ در کشورهای توسعه‌یافته از مهم‌ترین عناصر رشد و ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمد مردم محسوب می‌شوند، گاهاً عدم همکاری بعضی بانک‌ها با تولیدکنندگان سبب گلایه و اعتراض به اتاق بازرگانی جهت رسیدگی و رفع این مشکل شده است .

وی با اشاره به همکاری متقابلی که در حال حاضر بین اتاق بازرگانی استان به عنوان سخنگو فعالان اقتصادی با دستگاهای دولتی وجود دارد، دستاوردهای شورای گفت‎وگو دولت وبخش خصوصی را در حل مشکلات تجار و تولیدکنندگان استان در حوزه های مختلف مالیات ، بانک ها، بیمه و... بسیار موثر دانست.

خاکی گفت: درحال حاضر که بستر سرمایه‌گذاری مناسبی فراهم نیست و ریسک سرمایه‌گذاری بالاست، وعده سودهای بانکی در پرداخت وام بسیار پر خطر است و اتاق بازرگانی به عنوان پل ارتباطی بخش خصوصی و حاکمیتی به دنبال ارائه راهکار و حل مشکلات است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: