• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1414-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم عنوان کرد:

برگزاری 170 نمایشگاه و کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در مدارس قم

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم گفت: 170 نمایشگاه و کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در سطح مدارس قم ویژه والدین برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، ابوالفضل شریفی امروز در كميته تخصصی توسعه مشاركت‌های مردمی شورای مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن جلسات معاونت سياسی امنيتی و اجتماعی استانداری برگزار شد ،عنوان کرد: در جلسات گذشته موضوعانی پیرامون جایگاه سازمان های مردم نهاد در پیشگیری از اعتیاد و آموزش های روانشناسی و مهارت زندگی و همچنین حمایت از بهبود یافتگان در زمینه اشتغال زایی آنان مورد ارزیابی قرار گرفت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم افزود: پیشگیری از اعتیاد مستلزم آموزش و کسب مهارت های زندگی و جسارت نه گفتن در برابر مواد مخدر می باشد.

وی تصریح کرد: طرح های توانمند سازی افراد و ارائه آموزش های لازم در پیشگیری از مواد مخدر با حضور سازمان های مردم نهاد و سمن ها دنبال شده است و آثار خوبی را در سطح استان شاهد بوده ایم.

شریفی بیان کرد: اشتغال برای افراد بهبود یافته اهمیت زیادی دارد و از رجوع دوباره به سمت اعتیاد جلوگیری می نماید در این راستا سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند برترین ایده های شغلی را برای افراد بهبود یافته پیشنهاد داده و از مزایای تسهیلات و اخذ بودجه در ایجاد شغل بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد:در حال حاضر 28 سازمان مردم نهاد در قم در خصوص پیشگیری از اعتیاد و حمایت از بهبودیافتگان فعال است که هر یک برنامه های آموزشی خوبی را دنبال می کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم عنوان کرد: با توجه به لزوم ارائه آموزش های لازم به والدین در جلوگیری از اعتیاد، بودجه ای 30 میلیون تومانی برای برگزاری 170 نمایشگاه و کارگاه آموزشی در قم در سطح مدارس در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد می توانند در آموزش مهارت، جمعیت همگنی را تحت پوشش قرار دهند و رفته رفته جامعه را از خطرات و آسیب های مواد مخدر آگاه کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم یادآور شد: والدین دانش آموزان در مقاطع ابتدایی و در مناطق محروم درالویت این طرح قرار می گیرند.

وی گفت: یکی از آسیب های جدی عدم آگاهی خانواده ها در خصوص مهارت های زندگی و مهارت فرزندپروری است و برگزاری این دوره ها می تواند مانع از آسیب های اجتماعی شود.

شریفی عنوان کرد: هر سمن می تواند 4 مدرسه را تحت پوشش برگزاری کارگاه‌های آموزشی قرار دهد؛ در این راستا اساتید روانشناس جهت ارائه آموزش های لازم و برگزاری کارگاه‌های 90 دقیقه‌ای به مدارس اعزام می شوند.

**2هزار معلم در قم با روش های پیشگیری از اعتیاد آشنا شدند

وی ادامه داد: در یک ماه گذشته 2 هزار معلم و فرهنگی در قم با روش های پیشگیری از اعتیاد آشنا شدند و در کلاس های آموزشی حضور یافتند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در پایان یادآور شد: ارائه آموزش های پیشگیری از اعتیاد و فرهنگ سازی و تخصیص اعتبارات کافی و حمایت از اشتغال بهبود یافتگان در کاهش آمار اعتیاد تاثیر گذار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: