• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-685-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

آیت الله هاشمی رفسنجانی انسانی اخلاق مدار و حق شناس بود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی انسانی اخلاق مدار و حق شناس بود، گفت: هرگاه گوشه بحثی به رهبری میرسید، ایشان میگفتند رهبری ستون نظام است و نباید به ایشان آسیبی برسد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی امروز در همایش بررسی شخصیت و اندیشه اخلاقی آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه ریشه اخلاق در وجود همه آدمیان است و خداوند پیامبران را فرستاد تا گنجینه های درون را برانگیزند، اظهار داشت: عملیاتی کردن این گنجینه کار دشواری است و ازجمله کسانی که بنده دیده ام که اخلاق را در رفتار و شخصیت عملیاتی کرده است، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بود.

وی در خصوص زندگی و شخصیت آیت الله هاشمی گفت: من ایشان را از سال ۱۳۳۶در درس علامه طباطبایی میشناختم، در آن زمان  یک طلبه فعال بود و علاوه بر درس خواندن، فعالیتهای دیگری نیز انجام میداد.

وی با بیان اینکه کتاب هایی که ایشان تالیف کرد بسیار ارزشمند بود، ادامه داد: کتاب امیرکبیر بسیار ارزشمند است و آقای هاشمی همان مسیر امیرکبیر را پیش گرفت لکن اگر امیرکبیر برای رسیدن به هدف خود موفق نشد، او موفق شد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی اضافه کرد: آیت الله هاشمی انسانی اخلاق مدار، حق شناس، باهوش و با حافظه قوی بود و وقت خودراهرگز تلف نمیکرد؛ ایشان وقتی در زمان طاغوت زندانی شد، بسیار شکنجه دید و شاید بیشترین شکنجه را متحمل شد ولی هیچ زمان گلایه نکرد و در زیر همان شکنجه ها مقدمات و کارمایه کتاب تفسیر راهنما را انجام داد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد:  شخصیت آیت الله هاشمی تزلزل ناپذیر بود و این اواخر که فشار ها بر ایشان زیاد بود، از وی خواستند که پاسخی داده شود؛ آیت الله هاشمی گفت که مخالفان از تقابل ما سوءاستفاده میکنند و این به سود نظام نیست؛ همچنین هرگاه گوشه بحث به رهبری میرسید، ایشان میگفتند رهبری ستون نظام است و نباید به ایشان آسیبی برسد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی در ادامه افزود: ثبات اندیشه، رفتار و اعتقاد آقای هاشمی، گاهی در خطبه های نماز جمعه نمودار میشد و سیاستمداران حوزه خلیج فارس در زمان خطبه های ایشان کار خود را تعطیل میکردند و به خطبه های آیت الله هاشمی گوش میکردند.

وی اضافه کرد: ایشان آبروی نظام بود و در هر حوزه ای که وارد میشد ازپس آن برمیامد و در آن نمونه بود.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی با بیان اینکه مخالفان از هر فرصتی برای تخریب آیت الله هاشمی استفاده کردند، اظهار داشت: زمانی عده ای ایشان را عالیجناب سرخ پوش لقب دادند و ایشان برای حفظ نظام مثل کوه مقاومت کرد و دم برنیاورد؛ یا کسانی با آقای هاشمی کینه داشتند و تهمت هایی را در مناظراتی که اقای هاشمی هیچ دخالتی در آن نداشتند مطرح کردند و در هرجایی به ناحق به او تاختند و ایشان برای مصلحت نظام سکوت کرد و پاسخی نداد.

وی در پایان گفت: مردم قدرشناس هستند و قدر آیت الله هاشمی را میدانند و به او علاقه مند هستند و زمانی که به مرقد ایشان میرویم میبینیم که مردم به همراه خانواده برای زیارت قبر ایشان میروند و اظهار علاقه میکنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: