• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9610-886-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیین خطبه‌خوانی و شمع‌گردانی در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد

آئین خطبه خوانی و شمع گردانی خادمان حرم حضرت معصومه(س) همزمان با شام غریبان رحلت کریمه اهل بیت(ع) در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، در این آئین معنوی که با حضور آیت الله مکارم شیرازی در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی استاد حوزه و دانشگاه با گرامیداشت رحلت حضرت معصومه(س) عنوان کرد: حضرت معصومه(س) دارای ویژگی ها و شاخصه هایی است که ایشان را از سایر امام زادگان متمایز ساخته است.

عضو هیات علمی جامعة‌المصطفی‌العالمیه افزود: کریمه اهل بیت(ع) از نظر تقوا و درجات علمی در مرتبه بالایی قرار داشت همچنین حضرت معصومه (س) در دفاع از ولایت از بلاد خود خارج شد.

وی تصریح کرد: به برکت وجود کریمه اهل بیت(ع) در قم شاهد آثار و برکات و کرامات زیادی بوده ایم و شخصیت های بزرگی به واسطه حضور ایشان رهسپار قم شدند.

حجت الاسلام رفیعی گفت: قم قبل از حضور حضرت معصومه (س) نیز مورد توجه بوده و روایات این مساله را نشان می دهد که قمی ها مورد عنایت بوده اند چرا که قم حرم اهل بیت و ماوای شیعه است.

وی اظهار داشت: همواره شخصیت های برجسته ای در قم حضور داشتند و افرادی که جزء اصحاب خاص ائمه بودند در این شهر زندگی کرده اند از این‌رو حضرت معصومه (س) تقاضای حضور در قم را داشتند.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: مردم قم نیز باید شکرگزار چنین نعمت و برکتی باشند چرا که با حضور ایشان در قم تحولات چشم‌گیری پدید آمد و قم از جایگاه برتری برخوردار شد.

وی خاطرنشان کرد: امام زادگان زیادی در کشور داریم و گفته می شود قریب 10 هزار امام‌زاده در کشور مدفون می باشند که 400 امام زاده در قم حضور دارند و این ظرفیت عظیمی است.

حجت الاسلام رفیعی گفت: رهبری فرمودند امام زادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند تا بتوان از این ظرفیت مهم فرهنگی و معنوی بهره گرفت.

وی افزود: همه امام زادگان قابل تکریم هستند و به جز اینکه از نوادگان امامان هستند به واسطه علم شان و ولایت مداری شان چنین کرامت و جایگاهی یافته اند.

عضو هیات علمی جامعة المصطفی العالمیه اظهار داشت: در این باره توصیه شده که به زیارت امام زادگان بروید چرا که آثار و برکات زیادی دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: