• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1814-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم تصریح کرد:

سوادآموزی شاخصی مهم در توسعه و رفاه اجتماعی

استاندار قم گفت: سواد آموزی و فرهنگ سوادآموزی در کشور شاخصی مهم در توسعه و رفاه اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی امروز در آئین تجلیل از فعالان عرصه سواد آموزی در خانه معلم شماره یک تالار آموزش و فرهنگ عنوان کرد: آموزش و پرورش با رسالت عظیم خود در عرصه آموزش نقش مهمی در توسعه و تعالی کشور دارد.

استاندار قم با گرامیداشت سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی در سال 58 به فرمان امام راحل(ره) افزود: از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، دسترسی عموم مردم به آموزش و پرورش و سواد آموزی بود.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت آموزش و پرورش همه دستگاههای اجرایی باید با هم‌گرایی و هم‌دلی در برنامه های آموزشی و توسعه آن مشارکت داشته باشند.

صادقی اظهار داشت: سواد آموزی و فرهنگ سواد در کشور شاخص مهمی در توسعه و رفاه اجتماعی است و در رشد بشریت امری ضروری به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: سواد آموزی در دین مبین اسلام نیز مورد تاکید است و همه باید نسبت به توسعه آن در جامعه اهتمام ورزند.

استاندار قم بیان کرد: سواد آموزی موجب ارتقای علم و دانش و سطح آگاهی جامعه می شود و مردم با کسب سواد و دانش می توانند درک بهتری از مسائل اجتماعی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.

وی گفت: کاهش بی سوادی در جهت مقابله با آسیب های اجتماعی اثر گذار است از این رو همه در برابر ارتقای سطح علمی شهروندان تلاش کنند.

صادقی عنوان کرد: در مسیر سواد آموزی ممکن است چالش ها و موانعی دیده شود که در تحقق شاخص ها و چشم اندازها باید با حمایت مسئولان قدم برداریم.

وی تصریح کرد: متاسفانه سیاسی کاری یکی از آفت هایی است که مانع از تحقق اهداف و انجام رسالت مسئولان و مدیران و همگرایی میان آن ها می شود بر این اساس مدیران باید برای دست یابی به اهدافی مشترک با یکدیگر همراهی داشته باشند.

استاندار قم خاطرنشان کرد: تاکنون تلاش های ارزنده ای در سواد آموزی و ارتقای سواد در قم انجام شده که قابل تقدیر است اما به فرهنگ سازی بیشتری در این حوزه نیاز داریم.

وی در پایان گفت: توازن و توسعه در گرو سواد آموزی است و کسب سواد تاثیر فردی و اجتماعی زیادی دارد از این رو با مشارکت صادقانه و باور پذیری و مثبت اندیشی می توان بسیاری از موانع را از سر سواد آموزی برداشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: