• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9610-1386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم خبر داد:

ارائه بیش از 40هزارساعت آموزش مهارتی به روستائیان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم از بهره مندی بیش از 270 نفر از روستائیان قم از آموزشهای مهارتی در 9 ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، احمد عطارنیا مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم اظهارداشت: در راستای اشاعه آموزشهای مهارتی و ساماندهی مشاغل خانگی در مناطق روستائی، این اداره کل از ابتدای سال تا کنون 40 هزار و 816 نفر ساعت آموزشهای مهارتی از قبیل پرورش دهنده گوسفند، تولیدکننده ورمی کمپوست، نازک دوز زنانه، گلیم باف درجه 2، دوخت لباس زنانه، کاربر گیاهان دارویی، قالی باف تابلویی، پرورش دهنده زنبور عسل، کارگر فنی گاوداری صنعتی و ... به 270 نفر از متقاضیان آموزشهای فنی و حرفه ای در روستاهای قم ارائه نموده است.

وی بیان داشت: 17 دوره آموزشی مهارتی در قالب 13 حرفه برای ساکنین روستاهای استان برگزار گردیده که از کل تعداد آموزش دیدگان 223 نفر زن و 47 نفر مرد بوده اند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم ضمن تاکید بر موثر بودن آموزشهای مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار و مولد در مناطق روستائی اظهار داشت: با ارائه این آموزش های مهارتی علاوه بر توجه به گروههای محروم حاشیه ای، روستاییان و کشاورزان و توانمند نمودن و افزایش مهارت شغلی این بخش ازجامعه، امکان استفاده از مزایای گواهینامه های مهارت نظیر استفاده از تسهیلات خود اشتغالی فراهم می شود.

وی عنوان کرد: این آموزش ها با مشارکت دستگاههای فعال در روستاها نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره کل بهزیستی، سازمان بسیج سازندگی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شده است.

عطارنیا در پایان افزود: گروههای هدف این آموزشها شامل شاغلین بخش کشاورزی و روستایی، فارغ التحصیلان کشاورزی و کارجویان روستایی می باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: