• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

پليس قرآني افتخار جامعه اسلامي است

آيت الله علوي گرگاني از مراجع معظم تقليد در قم، گفت: پليس قرآني افتخار جامعه اسلامي است و ما اين سعه صدر پليس در ارائه خدمات به مردم را از تاثير آموزه هاي ديني بر رفتار و عملکرد پليس مي دانيم.

به گزارش ایسنا منطقه قم، آیت الله علوی گرگانی امروز در ديدار سردار مجتبايي فرمانده انتظامي استان قم، حجت الاسلام و المسلمين موجاني رئيس عقيدتي سياسي اين فرماندهي و جمعي ديگر از برگزار کنندگان کنگره ی قرآنی فرماندهی انتظامی استان قم، با بيان اين که همنشینی با افراد در روحیه انسان اثر می گذارد، اظهارداشت: انسان از ماده نسیان نیست بلکه از ماده انس بوده یعنی روحیه بشر انس با افراد در اجتماع است اما بايد همواره خود را حفظ کند .

این مرجع تقلید با بيان اينکه پليس چون با روحانیت، علما و بزرگان تعامل و ارتباط دارد پس قطعاً روحیه عالمان ديني نیز در عملکرد آنان اثر می‌گذارد، گفت: از همه عزیزان در نیروی انتظامی مي خواهم ارتباط شان را با شخصیت های علمی و شخصیت هایی که اهل زهد و تقوا هستند حفظ و ارتقاء داده تا روحیه شان قوی تر شود.

وی با اشاره به اين که کمالات انسان اکتسابي است، افزود:هر عملی که از انسان سر بزند خوب و يا بد، کوچک و يا بزرگ باشد در پيشگاه خداوند پوشيده نخواهد بود.

آيت الله علوي گرگاني ضمن قدرداني از زحمات همه افسران، درجه‌داران و فرماندهان نيروي انتظامي، گفت: بايد بدانيم دشمن بيکار ننشسته و طبق فرمايش امام راحل که فرمود "هرجا دیدید که دشمن خوشحال است ما باید خلاف آن را عمل کنیم"، همواره بايد دشمن شناسي خود را تقويت کرده و رفتار دشمنان را رصد کنیم.

وي با اشاره به اين که ما هر چه داریم از برکت قرآن است، افزود: کلام وحي کسانی را هدایت می کند که دست به دامن آن باشند.
اين مرجع عاليقدر با بيان اين که خوشا به سعادت کسانی که حافظ قرآن بوده در امورات قرآني فعال و به آن عمل مي کنند، گفت: پليس قرآني افتخار جامعه اسلامي است و ما اين سعه صدر پليس در ارائه خدمات به مردم را از تاثير آموزه هاي ديني بر رفتار و عملکرد پليس مي دانيم.

سردار"کاظم مجتبايي" فرمانده انتظامي استان قم نيز در ابتداي اين ديدار اظهارداشت: نیروی انتظامی با توجه به گستره و حساسيت ماموریت ها مي بايست از پایه های دینی و معرفتی برخودار باشد در غير اين صورت از اجرای مأموريت بر مبنای اصول دینی، علمی و تخصصی عقب مي ماند.

وي با تاکيد بر اين که مهم ترین رکنی که می تواند پلیس را در ارتباط با ارتقاء معنویت و توسعه ی دینی و علمی کمک کند چیزی جز نسخه ی بی بدیل و معجزه پیامبر عظیم الشان اسلام یعنی قرآن نيست، تصريح کرد: بحمدلله سال هاست که در نیروی انتظامی از جمله پلیس قم به موضوع قرآن در راستاي درک و مفاهيم قرائت و حفظ آن توجه ويژه اي مي شود.

فرمانده انتظامي استان قم با بيان اين که در سه دوره کنگره قرآنی در سه سال گذشته هزارو650 نفر از کارکنان فرماندهي انتظامي استان قم از حفظ یک جز تا کل قرآن در مسابقات شرکت کرده اند، افزود: همیشه پليس قم با بهره گیری از معارف قرآنی از طريق توصیه های بزرگان توانسته در طراز بالایی از نظر تخلق به قرآن کريم قرار بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: