• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم:

قم نخستین شهر استاندارد کشور در زمینه آتش‌نشانی است


مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: طبق سرانه و استانداردهای جهانی باید برای هر ۵۰ هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی وجود داشته باشد که شهر قم امروز به این استاندارد جهانی دست پیداکرده است.

به گزارش ایسنا منطقه قم، عباس جعفری با اشاره به افزایش ایستگاه‌های آتش‌نشانی در شهر، اظهار داشت: خوشبختانه ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهر قم در ماه‌های اخیر از 12 ایستگاه به 24 ایستگاه افزایش پیداکرده که جای خرسندی دارد.

وی با بیان اینکه شهر قم نخستین شهر در ایران بوده که به استاندارد سرانه آتش‌نشانی در کشور دست پیداکرده است،  بر تجهیز ماشین‌آلات آتش‌نشانی شهر قم تاکید کرد و گفت: تا پیش‌از این، عمر خودروها و ماشین‌آلات سازمان آتش‌نشانی شهر قم بالای 15 سال بوده که 32 دستگاه اطفاء حریق و نردبان خریداری‌شده است که میانگین سن خودروهای به دونیم سال رسیده و در این‌بین نیز خرید تجهیزات مدرن و پیشرفته دنیا در زمینه اطفاء حریق صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برای تکمیل کادر تخصصی و افزایش توان منابع نیروی انسانی نیز نزدیک به 300 آتش‌نشان جذب این سازمان شده است و سازمان آتش‌نشانی نیز هر سال در مانور آمادگی زمستانی شهرداری حضوری پرشور دارد.

جعفری خاطرنشان کرد: در سال 95، سازمان آتش‌نشانی شهر بیش از 6 هزار و 200 عملیات انجام داده که بیش از نیمی از آن‌ها مربوط امداد و نجات بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: