• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2885-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

حوزه انقلابی نقش خود را در تقابل اسلام و کفر پیدا کند

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حوزه انقلابی نقش مهمی در بصیرت افزایی ملت ایران در برابر توطئه ها دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی شامگاه چهارشنبه در همایش "انقلاب اسلامی، تحولات منطقه و چشم انداز آینده" که در مدرسه علمیه دارالشفای قم برگزار شد عنوان کرد: گاهی با اختلاف سلیقه هایی مواجه هستیم اما در برخی مواقع با اختلاف بر موضوع راهبردهای کلان و تفاوت در مبانی و اصول روبرو هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: باید توجه داشت اختلافات مبنایی بر سر حاکمیت دینی است در حالی که در اختلافات راهبردی مشترکاتی وجود دارد از این رو باید موضع را مشخص ساخت.

وی تصریح کرد: در جامعه دینی نباید استکبار ستیزی به واسطه تعامل با غرب به کنار رود در این باره حوزه های انقلابی رسالت مهمی دارند؛ اگر چه ممکن است از تجربیاتی در غرب استفاده کنیم اما هیچ گاه بر خلاف آموزه های دینی حرکت نخواهیم کرد.

وی اظهار داشت: دین اسلام فقط احکام و عقاید را شامل نمی شود و همه اجزا را در بر گرفته است و برای هر چیزی برنامه ای جامع دارد؛ هیچ نسبتی میان لیبرالیسم و اسلام ناب محمدی وجود ندارد اما عده ای این را نمی پذیرند از این رو حوزه ها باید به روشنگری بپردازند.

سعیدی گفت: امروزدر یک پیچ مهم تاریخی با محوریت بازگشت به تمدن اسلامی مواجه ایم که برای گذر از آن باید بر اندیشه اسلامی و ظرفیت های داخلی تکیه کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه افزود: ایران به یک قدرت منطقه ای مبدل شده و در این شرایط برخی دستاوردهای موشکی را مانع از ارتباط با غرب می دانند.

وی خاطرنشان کرد: باید متغیرها را شناخت متغیرهای نظام اسلامی در تکلیف مردم نیز تاثیرگذار است متاسفانه برخی در طول تاریخ اسلام متغیرها را متوجه نشدند به همین علت با مشکلات مختلفی روبرو شدند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه عنوان کرد: جامعه امروز ما با شکاف طبقاتی مواجه شده و سرمایه گذارانی هستند که بیشترین استفاده را از سرمایه های نظام دارند اما در مقابل لطمه های بیشتری وارد می کنند.

وی گفت: باید به سمت عدالت اسلامی در جامعه دینی حرکت کنیم تا تقابل فقرا و اغنیاء از میان برود و مشکلات مردم حل شود.

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: ما قبل از انقلاب به دنبال مبارزه با رژیم شاهنشاهی بودیم و هم اکنون باید به دنبال مقابله با دشمنان خارجی و توطئه‌گران داخلی باشیم.

وی تصریح کرد: بی شک حوزه‌ها باید در تقابل میان اسلام و کفر نقش خود را پیدا کنند؛ همان طور که حوزه انقلابی نقش مهمی در بصیرت افزایی ملت ایران در برابر توطئه ها دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: