• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3085-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم اظهار کرد:

احداث تصفیه خانه فاضلاب از اولويت های اساسی در منطقه پردیسان است

استاندار قم با اشاره به برخی مشکلات توسعه ای در منطقه پردیسان اظهار داشت: احداث تصفیه خانه فاضلاب از اولويت های اساسی در منطقه پردیسان است.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی در 163 امین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که در تالار امام جواد (ع) استانداری برگزاری شد، با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پایبندی مردم به اصل نظام را مورد توجه قرار داد و گفت: حرکت خود جوش مردم قم در محکومیت اغتشاشات اخیر علیرغم اختلاف خبری اجرای این مراسم، نشان از حضور همیشگی مردم در صحنه داشت .

استاندار قم در ادامه با بیان ضرورت کار کارشناسی در حوزه آسیب شناسی اجتماعی، اضافه کرد: باید ریشه های بروز مسائل اجتماعی شناسایی و برای رفع و پیشگیری از آنها برنامه ریزی مدون صورت گیرد.

صادقی با تأکید بر نگاه بلند مدت و جامع مدیران در اجرای طرح های توسعه ای در حوزه های مختلف، افزود: اجرای هر طرحی باید با در نظر گرفتن نیاز جامعه در بازه های زمانی بلند مدت و بصورت برنامه محور باشد تا در آینده شاهد بروز آسیبهای ناشی از اجرای برنامه ها نباشیم.

وی به توسعه ی نامتوازن زیرساخت ها در منطقه پردیسان اشاره کرد و با اشاره به مسئله ی فاضلاب به عنوان یکی از مشکلات اساسی این منطقه تصریح کرد: مطالعات لازم در خصوص پروژه فاضلاب این منطقه صورت گرفته، اما رقم بالایی برای احداث این پروژه نیاز است و تاکنون نتوانستیم سرمایه گذاری برای احداث پروژه فاضلاب پردیسان جذب کنیم.

استاندار قم برخی دیگر از مشکلات و آسیب های منطقه پردیسان را برشمرد و خاطر نشان کرد: برای حل مشکلات نیاز به زمان بندی داریم و حتی ممکن است در برخی مسائل از جمله شوارع و مسیرهای دسترسی این مهم به سختی برآورده شود.

در ابتدای این جلسه نیز، دبیر و اعضای شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به برخی مسائل و آسیب های اجتماعی موجود در منطقه پردیسان به راهکار های ممکن در برطرف نمودن این موارد اشاره کردند که از آن جمله می توان به بهره برداری از ظرفیت ها وامکانات موجود، تهیه پیوست فرهنگی، مراکز مشاوره ویژه بانوان و کوکان، تقویت نگاه کارشناسانه فرهنگی، بازیابی ساختار اقتصادی و تقویت نهاد های متولی امور فرهنگی اشاره کرد.

همچنین در پایان این جلسه نمونه ای هنری از کتابت قرآن توسط هنرمند کشور که با الهام از حدیث قدسی «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاة» بصورت یک کشتی و روی بدنه آن با کار دست حکاکی شده است، معرفی شد که مقرر شده است در حرم امام حسین (ع) مستقر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: