• جمعه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3285-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله اعرافی:

اعتراضات به مشکلات اقتصادی باید از مجاری قانونی پیگیری شود

امام جمعه قم گفت: اعتراضات به مشکلات اقتصادی و معیشتی باید از مجاری قانونی پیگیری شود و مسئولان نیز نسبت به رفع آن تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم با اشاره به اهداف استکبار در جریان اغتشاشات و جریانات اخیر عنوان کرد: نظام سلطه و شیطانی غرب و آمریکا و صهیونیستی در تمدن غربی به دنبال این است که جریان انقلاب اسلامی در مقابل جریان غربی شکل نگیرد.

آیت الله اعرافی افزود: به همین دلیل تلاش می کنند تا ملت ایران استقلالی نداشته باشند در حالی که انقلاب اسلامی ایران براساس آموزه‌های اسلامی پدید آمده است.

وی تصریح کرد: دشمنان این نظام همواره در حال توطئه هستند و در مقابله با دولت های مستقل در جریانند و بی شک زنجیره این فتنه‌ها قطع نخواهد شد.

امام جمعه قم بیان کرد: استکبار جهانی در طول 4 دهه از انقلاب هزاران مانع تراشیدند اما همچنان خود را در مقابل انقلاب عاجز می‌بینند، استکبار همواره در مقابل امواج مقاومت اسلامی احساس ضعف کرده است.

وی اظهار داشت: استکبار تحریم های زیادی را علیه ایران وضع کردند و حتی بعد از برجام نیز بر تعهدات خود پایبند نبودند و حالا که احساس خسارت در عمق آمریکایی ها جا گرفته است تحمل ایران انقلابی امن در بازار آشفته نا امن منطقه را ندارند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور عنوان کرد: آن ها بارها به زبان آورده اند و ترامپ و بوش گفته اند اغتشاشات را در متن خیابان های ایران می آوریم.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان برای ایجاد ناامنی در ایران توطئه‌های زیادی طراحی کرده‌اند و سرمایه‌گذاری‌های کلانی انجام داده‌اند.

آیت الله اعرافی تاکید کرد: ما از اشکالات داخلی نباید غافل باشیم چرا که ضربه می خوریم اینکه کشور دچار پاره ای از اشکالات در حوزه اقتصاد، بیکاری، فساد، آسیب های اجتماعی، اختلاس ها و حرمت شکنی ها نسبت به ارزش های متعالی و ضعف در ساماندهی است یک واقعیت می باشد.

وی گفت: مسؤولان باید به دور از مسائل سیاسی مشکلات مردم را حل کنند از طرفی اعتراضات باید در مسیر قانونی و مطالبه و نقد سازنده انجام شود و کرامت جوان و معترض آن گاه که در مسیر قانونی باشد قابل احترام است.

امام جمعه قم بیان کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته است استقلال و رهایی از رژیم ستم شاهی را نباید ناچیز شمرد اما اینکه عده ای به بهانه اعتراضات به تطهیر رژیم ستم شاهی بپردازند مصیبت بزرگی است.

وی ادامه داد: اعتراض به غیر از اغتشاش است تعرض به مقدسات و ارزش های متعالی کشور و تعرض به اموال و نوامیس را هیچ دولتی تحمل نمی کند.

آیت الله اعرافی اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز اغتشاش‌هایی که توسط استکبار جهانی حمایت می‌شود را تحمل نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر شاهد اعتراضات مردم بودیم که این اعتراضات توسط دشمن به اغتشاش تبدیل شد و استکبار تلاش ‌کرد تا ایران امن و مقتدر را تبدیل به یک کشور آشوب زده کند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور عنوان کرد: ملت ایران در برابر اغتشاش و فروپاشی بنیان های نظامی مقتدر توسط اقلیتی که ریشه های اصلی شان در دست خارجی هاست و با پول های آن ها اداره می شود ملت و دولت و جامعه ما این را تحمل نمی کند.

وی یادآور شد: اعتراض و اغتشاش دو مقوله جداست یکی باید قدر دانسته شود و در مقابل دیگری باید ایستاد؛ مردم سهام دار انقلاب هستند و ارزش ها به آن ها بر می گردد ملت باید در صحنه حضور یابند.

آیت الله اعرافی اضافه کرد: این روزها مردم خودش جوش حرکت کردند و از همه نقاط شهر حاضر شدند چون انقلاب را از آن خود دیدند ما باید نگاهمان به بزرگان دین و رهبری باشند مسؤولان نیز باید پیام اعتراض مردم را دریافت کنند.

وی تاکید کرد: مسئولان باید برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حرکت کنند و به دور از حاشیه ها اقدام نمایند و پیام اعتراضات را دریافت کنند و در صدد اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات باشند.

وی گفت: متاسفانه اغتشاش گران آگاهانه و غیر آگاهانه به بیرون وصل شدند تا دژ استوار نظام را بشکنند و میراث شهیدان را دچار تزلزل کنند ملت ایران در برابر اغتشاش و تعرض به اموال و نوامیس ایستاده اند.

آیت الله اعرافی اظهار داشت:حامیان خارجی اغتشاش گران بدانند 40 سال ملت را آزمودید و ضربه های بزرگی زدید اما این انقلاب ریشه در قرآن و ارزش های دینی دارد و ملت پای امنیت و اقتدار و عزت کشور مانده اند و خواب‌های پریشان شما تعبیر نخواهد شد.

وی تصریح کرد: از مردم عزیز و هوشیار و آگاه قدردانی می کنیم که علی رغم مشکلات معیشتی و اعتراضاتی که دارند به موقع می دانند که چه باید انجام دهند به ویژه مردم بصیر و شریف قم که این گونه حضور یافتند.

امام جمعه قم عنوان کرد: حوزه و دانشگاه و جوانان و ملت به صحنه آمدند، ما از نیروهای انتظامی و اطلاعاتی و امینتی و سپاه که مقتدر و مهربان بودند و با روش های حکیمانه وارد صحنه شدند قدردانی می کنیم.

وی خاطرنشان کرد:مردم شریف قم در 19 دی رهنمون ها را می شوند و مسیر پیشرفت و تعالی را می پیمایند.

آیت الله اعرافی در بخش دیگر در مورد جایگاه خانواده اظهار داشت: خانواده سلول جامعه است و سلامت جامعه در گرو خانواده می باشد و جامعه و حکومت و خانواده باید بسترهای اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی را برای ازدواج به هنگام و آسان مهیا سازند.

وی عنوان کرد: خانواده مسئولیت ویژه ای دارد و اگر والدین در انجام وظایف خود کوتاهی کنند و فرزند دچار معصیت شوند خانواده در گناه آن ها سهیم هستند.

امام جمعه قم بیان کرد: ازدواج باید طبق خواسته و علاقه باشد همچنین هزینه های بالای ازدواج و تامین جهیزیه باید بازنگری شود و بر ازدواج آسان و پرهیز از تعیین مهریه های بالا تاکید گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: