• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3385-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت‌الله‌العظمی مکارم:

مردم باید مطالبات را در فضای وحدت و یکپارچگی مطالبه کنند

یکی از مراجع تقلید شیعه گفت: مردم باید مطالبات را در فضای وحدت و یکپارچگی مطالبه کنند تا مبادا دشمن فرصتی برای سوء استفاده به دست بیاورد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار تعدادی از طلاب انقلابی قم در محکومیت جریان فتنه اخیر با وی عنوان کرد: در بررسی های اخیر مشخص شد جریان فتنه از مدت ها قبل طراحی و برنامه ریزی شده بود.

این مرجع تقلید شیعه افزود: در این جریان عده ای فتنه گر با هدایت دشمن در صدد براندازی نظام حرکت و با سوار شدن بر موج اعتراضات، اهداف شومی را دنبال می کردند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ایران به موقع این فتنه را تشخیص دادند؛ واقعا هوشیاری و بصیرت مردم در مقابل فتنه گران و اغتشاش‌گران جای قدردانی دارد.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: خاموش شدن آتش فتنه به معنای از یاد بردن مطالبات و خواسته‌های مردم نیست بلکه باید به مشکلات رسیدگی شود.

وی تصریح کرد: جامعه امروز با دو مشکل معیشت مردم و فضای مجازی مواجه است که هر دو نیاز به مدیریت و برنامه ریزی دارد.

این مرجع تقلید شیعه بیان کرد: انقلاب اسلامی مرهون خون شهیدان است و به این راحتی به دست نیامده است که به آسانی نیز از دست برود.

وی گفت: مهم ترین پیام مردم در راهپیمایی های اخیر این است که انقلاب ریشه دارتر از آن می باشد که با برنامه ریزی های کورکورانه از میان برود.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: یکی دیگر از این پیام ها وحدت و پرهیز از اختلاف است و مردم باید مطالبات را در فضای وحدت و یکپارچگی مطالبه کنند تا مبادا دشمن فرصتی برای سوء استفاده به دست بیاورد.

وی اظهار داشت: در این جریان دشمن بیش از گذشته رسوا شد و بیداری مردم موجب شد تیر آن ها به سنگ بخورد و توطئه هایشان خنثی شود.

این مرجع تقلید شیعه یادآور شد: امروز انقلاب اسلامی در مقابل همه مستکبران و زورگویان ایستاده است و ملت بیدار در صحنه حضور دارد.

وی گفت: هیچ کس اجازه نمی دهد اغتشاش گری پرچم ایران را به آتش بکشد و به نظام جمهوری اسلامی و مقدسات دینی توهین نماید.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه عنوان کرد: دولت و مجلس باید برنامه ریزی دقیقی برای بودجه در جهت رفع مشکلات اقتصادی مردم داشته باشند و مطالبات مردم را نادیده نگیرند.

وی در خصوص فضای مجازی نیز بیان کرد: امروز فضای مجازی در جامعه به معضل بزرگی برای خانواده ها مبدل شده است و باید برای آن فکری کرد.

این مرجع تقلید شیعه خاطرنشان کرد: مشکلات و دغدغه‌های فضای مجازی با چند روز بسته شدن حل نمی شود و باید مسئولان به دنبال راهکاری اساسی در مدیریت این فضا باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: