• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-984-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام قم با مشارکت 35 درصدی بخش خصوصی امکان پذیر است


رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان قم گفت: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام قم در سال 97 با مشارکت 35 درصدی بخش خصوصی امکان پذیر است.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید حسن رضوی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان قم در سالن جلسات معصومیه فرمانداری قم عنوان کرد: در سال 97 باید برای جبران هزینه‌های بودجه‌ای در سطح استان قم از 35 درصد مشارکت بخش خصوصی استفاده کنیم.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان قم افزود: بودجه سال آینده طبق یک اصلاح ساختاری همراه با شفافیت در بخش های عمرانی و جاری و هزینه ای در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای مهم در بودجه سال 97 حرکت در مسیر عدالت اجتماعی و حذف فقر مطلق می باشد.

رضوی یادآور شد: همچنین کمک های یارانه ای برای مباحث بهداشتی و درمانی و سلامتی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: همچنین ردیف‌های متفرقه در بودجه سال 97 کاهش پیداکرده و 199 ردیف بودجه متفرقه حذف شده و هزینه‌های آن نیز به استان‌ها تعلق‌گرفته است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان قم یادآور شد: در طرح‌های عمرانی شاهد افزایش سهم مجموعه‌های استانی به میزان 30 درصد بوده ایم؛ در زمینه اشتغال عشایر و روستایی گام های مهمی برداشته شده است تا بتوان اشتغال را در سطح فراگیری توسعه داد.

رضوی گفت: در حدود 700 پروژه‌ نیمه‌تمام در استان قم وجود دارد که دولت 68 هزار میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه‌ها در نظر گرفته است.

وی تصریح کرد: در بودجه سال 97 به مدیران استانی اختیارات بیشتری داده شده و در این زمینه 900 پروژه ملی استانی می شود.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان قم خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های مهم دولت جایگزینی درآمدهای دیگر به جای درآمد نفتی است.

وی بیان کرد: در این زمینه بودجه سال 97 یک هزار و یک میلیارد تومان از منابع بودجه از فروش نفت است و بقیه منابع بودجه از منابع درآمدی دیگر تامین می گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: