• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3885-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

قائم مقام موسسه امام خمینی(ره):

قیام 19 دی حماسه‌ای ماندگار و نقطه عطفی در پیروزی انقلاب بود

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: قیام 19 دی حماسه ای ماندگار، سرنوشت ساز و نقطه عطفی در پیروزی انقلاب بود.

آیت الله محمود رجبی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در آستانه سالروز قیام 19 دی و با گرامیداشت دهه بصیرت عنوان کرد: 19 دی یادآور حرکت مردم قم است که موجی شکوهمند و انقلابی در سراسر کشور به وجود آوردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: در واقع قیام 19 دی حماسه ای ماندگار، سرنوشت ساز و نقطه عطفی در پیروزی انقلاب بود.

وی تصریح کرد: با انتشار مقاله ای توهین آمیز نسبت به امام خمینی(ره)، مردم بصیر و انقلابی قم خشمکین شده و شعله های انقلاب را بارورتر ساختند.

آیت الله رجبی بیان کرد: در آن روز مراجع و علما نیز با سخنانی کوبنده، حرکت پلید و ننگین پهلوی را محکوم کرده و در مردم جان تازه ای برای تشکیل انقلاب دمیدند؛ در این روز عده ای بی گناه به شهادت رسیدند و همین امر موج خشم و کینه نسبت به مزدوران طاغوت را سراسری کرد و قیام را به ثمر رساند.

قائم مقام موسسه امام خمینی(ره) یادآور شد: مردم قم در چنین روزی از حریم ولایت و مرجعیت حمایت کردند و ولایت مداری خود را به اثبات رساندند.

وی خاطرنشان کرد: از این رو مردم قم هر سال به دیدن رهبر معظم انقلاب می روند و با ایشان در پایبندی به ارزش های انقلابی و دینی تجدید میثاق می کنند.

آیت الله رجبی افزود: ملت ایران و به ویژه مردم غیور قم نشان دادند که تاب و تحمل توهین به مرجعیت و مقدسات را ندارند و با روحیه انقلابی و استکبار ستیزی روزهای پرافتخاری را رقم می زنند.

وی گفت: این قیام خونین تاثیر شگرفی در پیروزی انقلاب داشت و هویت شاه و مزدوران اش را نشان داد و طومار فساد و جنایت شاهنشاهی را در هم پچید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: امروز رسالت مهمی در صیانت از انقلاب و خون هایی که برای آن ریخته شد بر دوش مردم و مسئولین قرار دارد و امیدواریم بتوانیم این رسالت مهم را تا ظهور ولی عصر(عج) به خوبی عهده دار باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: