• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3985-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله نوری همدانی:

مسلمانان جهان همواره باید در برابر زر و تزویز قیام کنند

یکی از مراجع تقلید شیعه گفت: مسلمانان جهان همواره باید در برابر زر و تزویز قیام کنند و تا زمان ظهور ولی عصر(عج) این قیام تداوم دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت دهه بصیرت و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم با وی با اشاره به یوم الله 19 دی ماه عنوان کرد: قیام خونین 19 دی در پی توهین به امام خمینی(ره) شکل گرفت و مردم خشم و انزجار خود را از طاغوت نشان دادند.

این مرجع تقلید شیعه افزود: در خصوص قیام مسلمانان علیه ظلم و کفر معانی و عبارات زیادی وجود دارد و نشان می دهد مسلمانان جهان همواره باید در برابر زر و تزویز قیام کنند و تا زمان ظهور ولی عصر(عج) این قیام تداوم دارد.

وی تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید که به قیام رسول خدا امر کردیم و ایشان از جانب ما عهده درا قیام بزرگی شد؛ این قیام پیامبر(ص) تحولات زیادی در جهان به وجود آورد و بسیاری از افراد را نسبت به دین مبین اسلام خاشع و خاضع کرد.

وی خاطرنشان کرد: قرآن کریم به مسلمانان یادآوری هایی دارد و می گوید خداوند به شما ماوا داد تا در قلب و جان دیگران جای بگیرند.

این مرجع تقلید شیعه اظهار داشت: طبق این آیات مسلمانان فراموش نکنند زمانی را که زیر سلطه کفار بودند کل آزادی خواهان جهان با شما پیوند دارند شما از نظر فرهنگی و سیاسی و اقتصادی ضعیف بودید و خوف می کردید و خود را ضعیف می دانستید اما خداوند به شما قدرت داد.

وی گفت: قرآن کریم در مورد قیام انبیای الهی آیاتی دارد که طبق آن قیام حضرت ابراهیم(ع) در برابر نمرود و حضرت موسی(ع) در برابر فرعون از آن جمله می باشد.

آیت الله نوری همدانی در مورد جایگاه شهر قم نیز بیان کرد: اهل‌بیت(ع) هم به شهر مقدس قم توجه ویژه‌ای داشته‌اند و روایات زیادی از این شهر داریم و حتی در حدیثی از قم به معنای قیام یاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: حتی در کتاب تاریخ قم، از امام موسی کاظم(ع) نقل‌ شده است که مردی از قم برمی‌خیزد و مردم را به‌حق دعوت می‌کند؛ از علائم حقانیت آخرالزمان تاریخ قم است در این باره امام صادق(ع) فرمودند زمانی خواهد رسید که اهل قم بر تمام مردم زمین حجت می‌شوند و صدای اسلام ناب محمدی را در تمام دنیا از قم می‌شنوند.

وی یادآور شد: ما باید به دنیا نشان دهیم قدرت ما ولایی است و می توانیم در یک روز جمعیت کثیری را جمع کنیم بدانید که ما قدرت داریم و شما ابرقدرت ها در برابر ما قدرتی ندارید این نظام ولایی است که دارای چنین قدرتی می باشد.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: ما باید انقلابی باشیم و انقلابی بمانیم و این راه مذهب و دین ما می باشد، ماوا در قلب دیگران است همان گونه که نظام جمهوری اسلامی در دل ضعیفان ماوا دارد خداوند به شما نصرت داد.

وی گفت: برکات انقلاب زیاد است و باید شکرگزار آن باشیم حفظ این نظام رسالت سنگینی است و باید اقتدار و عزت انقلاب را در جهان نشان دهیم.

این  مرجع تقلید شیعه یادآور شد: هیچ حکومتی چنین قدرتی ندارد و این قدرت اهل‌بیت(ع) است روزهایی که زیر سیطره استکبار بودیم را فراموش نکنید که تعدادمان بسیار اندک بود، اما امروز جمعیت ما خیلی بیشتر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: