• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9610-7787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

طرح المان شهید آیت‌الله سعیدی رونمایی شد

شهردار قم ایجاد المان شهید سعیدی را گامی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: شهید آیت‌الله سعیدی اسطوره شهدای انقلاب است که امیدواریم المان و نماد این شخصیت نیز بتواند برای نسل‌های جدید و آینده یادآور رشادت‌های مجاهدان باشد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، سید مرتضی سقائیان‌نژاد شامگاه گذشته در مراسم رونمایی از طرح المان شهید آیت‌الله سید محمدرضا سعیدی که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، از فعالیت‌های شهرداری قم در ستاد کنگره بزرگداشت یاد و خاطره شهدای روحانی استان قم یاد و اظهار کرد: شهرداری قم در این کنگره حضور یافته تا بتواند نماد شهید و انقلاب را به‌عنوان راهنمای جامعه معرفی کند.

وی بابیان اینکه خلقت انسان برای ارتقا جایگاه اوست، اضافه کرد: شهدا همانند ستاره‌های آسمان برای نسل‌های آینده و جدید راهگشا هستند، امیدواریم بتوانیم با استفاده از راهنمایی‌های بزرگان دینی حرکت‌های موردنظر را به شیوه مطلوب دنبال کنیم.

شهردار قم با اشاره به اینکه شهید آیت‌الله سعیدی و آیت‌الله غفاری به‌عنوان الگوهایی در میان شهدای انقلاب می‌درخشیدند، گفت: اسامی آن‌ها تداعی‌کننده فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و اکنون نیز کشور با الگوبرداری از این افراد توانسته به پایداری و استقامت لازم برسد.

وی ایجاد المان شهید سعیدی را گامی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطرنشان کرد: شهید آیت‌الله سعیدی اسطوره شهدای انقلاب است که امیدواریم المان و نماد این شخصیت نیز بتواند برای نسل‌های جدید و آینده یادآور رشادت‌های مجاهدان باشد.

**توجه به نمادها و انتقال مفاهیم در المان آیت الله سعیدی

در این مراسم همچنین سید محمد موسوی‌منش مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم اظهار کرد: این سازمان برای تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت‌های مطلوبی را دنبال کرده است و مهم‌ترین این فعالیت‌ها نصب استفاده از پیام‌ها و تصاویر شهدا در نقاط مختلف شهر مقدس قم است.

سید محمد موسوی‌منش اضافه کرد: المان شهید آیت‌الله سعیدی نیز به‌عنوان یکی دیگر از اقداماتی است که در دستور کار قرارگرفته، که در ساخت این المان مهم‌ترین موضوع ارتباط مستقیم مردم با المان بود که در این راستا نیز فراخوانی را اعلام و آثار متفاوتی را دریافت کردیم تا بتوانیم به‌صورت مطلوب به نمادهای موردنظر در این المان توجه کنیم.

وی بابیان اینکه پایه المان شهید آیت‌الله سعیدی با سیم‌هایی تزیین‌شده است، گفت: استفاده از این سیم‌ها تداعی‌کننده حصارهای زندان، 20 تصویر کبوتر نیز بر روی تمثیل شهید یادآور بیستم و طراحی المان در سه سطح نیز یادآور خرداد است و همچنین در این المان از آیات قرآن کریم و نمای محراب مانند استفاده‌شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم خاطرنشان کرد: طرح المان شهید آیت‌الله سعیدی نهایی شده است و تلاش می‌شود که تا این المان پایان سال به بهره‌برداری برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: