• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4085-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

آيت‌الله كعبي:

قیام 19 دی نمادی از اتحاد ملت ایران، وفاداری مردم به رهبری و مرجعیت است

آيت‌الله كعبي افزود: قیام 19 دی را می توان نمادی از اتحاد ملت ایران، وفاداری مردم به رهبری و مرجعیت و ایستادگی در برابر استکبار دانست.

آیت‌الله عباس کعبی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با گرامیداشت یوم الله 19 دی عنوان کرد: این روز تاریخ ساز و ماندگار صفحه ای زرین در تاریخ اسلامی ایران به شمار می رود.

عضو خبرگان رهبری افزود: قیام 19 دی سرآغاز انقلاب اسلامی در حضور حماسی و پرشور مردم و روحانیت بود؛ در واقع 19 دی جرقه ای تاریخی بود که می رفت تا طومار ظلم و ستم و استکبار شاهنشاهی را در هم پیچد.

آيت‌الله كعبي بیان کرد: این قیام خونین نشان داد مردم قم و ملت ایران همواره بصیرت سیاسی و بینش خود را حفظ کرده اند و تفاوت میان خوب و بد را به خوبی درک می کنند و همواره در صحنه های خطیر حضور دارند.

وی اظهار داشت: قم پس از این روز تاریخی به محوری مهم در مبارزات مبدل شد و توانست قیام های دیگری را در شهرهای کشور آغاز نماید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: ملت ایران همواره بصیرت خود را در میدان های مبارزه با ظلم و ستم آزموده اند و موفقیت خود را نشان داده اند.

وی گفت: این ملت تا پای جان بر سر آرمان های خود ایستاده اند و امروز نیز با تجدید میثاق با رهبری و امام راحل(ره) آمادگی خود را در مواجهه با استکبار اعلام می دارند.

آيت‌الله كعبي افزود: قیام 19 دی را می توان نمادی از اتحاد ملت ایران، وفاداری مردم به رهبری و مرجعیت و ایستادگی در برابر استکبار دانست؛ حضور موثر روحانیت در کنار ملت بصیر و آگاه نیز از عوامل مهم در پیروزی انقلاب بود و جریان مرجعیت انقلاب را هدایت کرد.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: در این روز علما و روحانیت در کنار مردم قم در بیوت مراجع حاضر شدند و با حضور در خیابان شهدا به اعتراض نسبت به توهین به مرجعیت پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: در این میان تعدادی از مردم توسط عوامل شاه به شهادت رسیدند و پایبندی خود را به ولایت مداری نشان دادند.

کعبی در پایان متذکر شد: قم خاستگاه انقلاب اسلامی است و قیام 19 دی از روزهای پرافتخاری است که ایستادگی و وفاداری مردم قم را به اثبات رساند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: