• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9610-8587-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعة الزهرای قم:

ثبت نام آزمون جامعة الزهرا از 19 دی تا 12 بهمن سال جاری انجام می شود

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعة الزهرای قم گفت: ثبت نام آزمون جامعة الزهرا از 19 دی تا 12 بهمن سال جاری انجام می شود و داوطلبین می توانند در سه مقطع سطح 2 و سطح 3 و سطح 4 شامل کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در آزمون شرکت نمایند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام اباذر عمرانی فر امروز در نشست خبری با اعلام این خبر عنوان کرد: بانوان علاقه مند برای تحصیل در جامعة الزهرا از از 19 دی تا 12 بهمن ماه می توانند در آزمون این مرکز ثبت نام نمایند.

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعة الزهرای قم افزود: برخی از افراد سطح یک را گذرانده اند یا دارای 75 واحد درسی در حوزه های علمیه کشور می باشند که می توانند در آزمون سطح 2 شرکت کنند.

وی تصریح کرد: زمان برگزاری آزمون در 31 فروردین ماه سال جاری است سپس پذیرفته شدگان در مصاحبه حضور می یابند.

حجت الاسلام عمرانی فر خاطرنشان کرد: سال گذشته این آزمون در 31 استان کشور برگزار شد و بیشترین داوطلب بعد از قم را استان خراسان رضوی و تهران و اصفهان تشکیل می داد.

وی اظهار داشت: در سطح دو افراد جدید الورودی می توانند ثبت نام کنند که حداقل دیپلم داشته باشند همچنین افرادی که معدل بالای 19 داشته باشند و از زمان فارغ التحصیلی شان کمتر از یک سال گذشته باشد و یا حافظان کل قرآن و کل نهج البلاغه و کل صحیفه سجادیه می توانند بدون آزمون ورودی در مرحله مصاحبه حضور یابند.

رئیس اداره سنجش و پذیرش بیان کرد: افرادی که حافظ نصف قرآن و از خانواده شهدا و نخبگان علمی و از مناطق محروم و یا همسران طلاب باشند، از امتیازات خاصی برخوردار می شوند البته کلیه امتیازات از سطح دو حاکم است.

وی عنوان کرد: همچنین در سطح 3 فارغ التحصیلان با معدل 19 که دوسال از آزمون آن ها نگذشته باشد از آزمون معاف هستند.

حجت الاسلام عمرانی فر تصریح کرد: در سال گذشته یکی از رویدادهای مهم در پذیرش دانشجویان در مقطع دانشجویی در 47 رشته همسو با حوزه بود که 14 رشته همسو با سطح 3 شناخته شده و دانشجویان می توانند در این ها شرکت کنند.

وی گفت: اگر دانشجویی دارای معدل بالای 15 باشد با گذراندن پیش نیازها در این مقطع مشغول به تحصیل خواهد شد.

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعة الزهرای قم عنوان کرد: در سطح 3 رشته های تاریخ اسلام، تبلیغ با گرایش حج، تعلیم و تربیت اسلامی، تعلیم و تربیت اسلامی با محوریت مشاوره خانواده،فقه و اصول و مطالعات اسلامی زنان و کلام اسلامی و مدرسی ادبیات عرب و ...ارائه می گردد.

وی اظهار داشت: برای توزیع عادلانه فرصت ها و برنامه های بازپذیری در سطح 2 و 3 افراد می توانند به صورت حضوری و غیر حضوری و مجازی شرکت کنند اما در حضوری یکی از شرایط سکونت به همراه سرپرست قانونی در قم است که به غیر از مقوله خوابگاهی ها اعمال می شود.

حجت الاسلام عمرانی فر یادآور شد: در سال جاری حدود 246 نفر در مقوله خوابگاهی قبول اعلام شدند که در حدود 170 در نیسمال اول در خوابگاه آمدند و بقیه از نیمسال دوم مشغول به تحصیل می شوند.

وی بیان کرد: در مقطع سطح 4 حدود 6 رشته حضوری برگزار خواهد شد که شامل تفسیر تطبیقی و علوم و معارف قرآن و فقه خانواده و کلام اسلامی و تاریخ اهل بیت(ع) و حکمت متعالیه می باشد.

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعة الزهرای قم عنوان کرد: بنا داریم ظرفیت افزایش 20 درصدی نسبت به سال قبل داشته باشیم سال گذشته 8 هزار و 100 نفر ثبت نام کردند که نسبت به سال قبل 40 درصد افزایش متقاضی داشتیم.

وی تصریح کرد: امید است امسال با الویت قرار دادن کیفیت، کمیت را هم مد نظر قرار داده و در مقاطع مختلف افزایش تعداد داشته باشیم.

حجت‌الاسلام عمرانی‌فر گفت: ظرفیت آموزش‌عالی در کشور رو به کاهش است و امسال زیر 50 درصد دانشجو شد اما در جامعة الزهرا بیش از 8 هزار متقاضی داشتیم و فقط 2 هزار و 100 نفر پذیرفته شدند.

وی متذکر شد: امیدواریم امسال نیز در حوزه بین الملل و داخلی با همان ظرفیت قبلی در حدود 2 هزار و 400 نفر پذیرش داشته باشیم.

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعة الزهرای قم خاطرنشان کرد: شرایط سنی در همه مقاطع وجود ندارد فقط در سطح دو و در تمام وقت حضوری حداکثر 25 سال و در خوابگاهی 20 سال قرار داده شده است.

وی افزود: مراحل پذیرش در ثبت نام و شرکت در آزمون و اعلام نتایج و شرکت در مصاحبه می باشد که بعد از اعلام نتایج در 31 اردیبهشت و مرحله آخر اعلام نهایی صورت می گیرد که اواخر مرداد ماه اعلام خواهد شد.

حجت الاسلام عمرانی فر تاکید کرد: از داوطلبان درخواست داریم دفترچه های راهنما را به دقت بخوانند و ثبت نام خود را انجام دهند و خودشان ثبت نام را نیز نهایی کنند تا با مشکلی مواجه نشوند.

وی گفت: در بخش فناوری بسترسازی انجام شده و همه مراحل نیاز به مراجعه حضوری ندارد و به صورت الکترونیک انجام می شود و تنها برای مصاحبه حضوری است که با تمهیدات لازم در قم و مشهد انجام می شود و در حال برنامه ریزی هستیم که سفرخواهران کمتر شود.

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعة الزهرای قم بیان کرد: افراد علاقه مند به تحصیل می توانند با مراجعه به سامانه http://www.jz.ac.ir/ در سطوح مختلف ثبت نام را انجام دهند.

وی تصریح کرد: در عرصه بین الملل نیز در دو بخش تکمیلی و عمومی ثبت نام انجام می شود در عمومی روزانه ثبت‌نام شامل بانوانی است که به همراه خانواه در قم هستند و یا در خارج از کشور زندگی می کنند.

حجت‌الاسلام عمرانی فر خاطرنشان کرد: برای افراد خارج از کشور محدودیتی نداریم و به زبان فارسی و عربی و انگلیسی می توانند ثبت نام کنند اما برای دوره های روزانه محدودیت زمانی وجود دارد و سه ماه زودتر از آغاز سال تحصیلی ازمون جداگانه ای انجام می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: